Apple yeni şarj cihazı ile gündemde

apple

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen ancak prototoip düzeyinde kalan MagSafe şarj cihazlarının görüntüleri ortaya çıktı.

Apple yeni şarj cihazı ile gündemde. Apple ürünlerini düşündüğümüzde, estetik ve tasarım performansın yanı sıra ayrı bir öneme sahip oluyor. Şirket, uzun yıllardır ürünlerini mükemmel bir görüntüye kavuşturmak için ünlü tasarımcılarla birlikte çalışıyor. Örneğin, Jonathan Ive gibi efsanevi kişilikler, pek çok ikonik Apple ürünün tasarımında emeği geçenler arasında yer alıyor. Kısa bir süre önce internet üzerinde bazı tasarımların sızdırıldığına şahit olduk. Bu tasarımlar, Apple’ın bir dönem MagSafe şarj cihazlarına renk katabilmek amacıyla ürettiği prototiplerdi.

apple

Yeni bir ürün geliştirmek oldukça geniş kapsamlı bir görevdir ve iyi bir hazırlık gerektirir. Bu yüzden teknoloji şirketleri her yıl Ar-Ge departmanlarına büyük miktarda para harcarlar. Bu yatırımlar genellikle karşılığını verirken, bazen uzun süre çalışılan ürünler prototip aşamasını geçemez. Örneğin, 2020 yılında Apple, Yıldız Işıltısı, Yeşil, Pembe, Mor, Sarı, Mavi ve Kırmızı gibi farklı renklerde MagSafe şarj cihazları prototiplerini üretmişti. Ancak, bu şarj cihazları hiçbir zaman kullanıcılara sunulmadı.

Apple, şarj olmayan 2016/2017 MacBook Pro pillerini değiştirecek

Apple yeni şarj cihazı ile gündemde

Kosutami, Apple prototiplerine ve nadir bulunan Apple ürünlerine ilgi duyan bir koleksiyoncudur. Kısa bir süre önce, Yıldız Işıltısı renginde bir MagSafe şarj cihazı elde etti. Bu konuda paylaştığı düşüncelerde şunları belirtti: “Son dönemde bazı prototipler ve yeni bilgiler edindim. MagSafe şarj cihazlarının, MagSafe MacBook şarj kabloları gibi farklı renklerde geldiğini fark ettim, ancak renk tonları daha canlı. Hatta piyasaya sürülmemiş bir Magic Charger ile bile deneme yaptım.”

apple sarj mati

Apple’ın renkli MagSafe şarj cihazlarını neden piyasaya sürmediği hala belirsiz. Şirketin, renklerin genel tasarım estetiğiyle uyuşmadığına karar vermiş olabileceği düşünülüyor. Ayrıca, renkli şarj cihazlarının üretim maliyetinin çok yüksek olması da olasıdır. Ne olursa olsun, Apple’ın renkli MagSafe şarj cihazlarını piyasaya sürmeme kararı, birçok hayranı hayal kırıklığına uğrattı. Apple yeni şarj cihazı ile gündemde.

Xiaomi Civi 3 modeli için yeni bir varyant geliyor!


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir