Ana SayfaAkıllı SaatApple Watch Ultra güncellemesi yayınlandı

Apple Watch Ultra güncellemesi yayınlandı

Apple Watch Ultra artık tek bir şarjla daha da uzun süre dayanabilir. watchOS 9.1’de Apple, GPS ve kalp atış hızı okumalarını azaltarak pil ömrünü tahmini 60 saate kadar uzatan bir egzersiz ayarı ekledi.

Apple Watch Ultra güncellemesi yayınlandı. Ultra için pil ömrü tahminlerini ayrıştırmak biraz zor olabilir. Resmi açıklama, saatin normal kullanımda 36 saate ve dış mekan koşularında 12 saate kadar dayandığı. Bununla birlikte, Apple ayrıca watchOS 9’da, belirli özellikleri bir Ironman yarışını yaklaşık 14-15 saat sürecek kadar sürecek şekilde sınırlayan veya devre dışı bırakan bir Düşük Güç Modu da tanıttı. Ancak bu 60 saatlik tahmini elde etmek için hem Düşük Güç Modu’nu hem de yeni “Daha Az GPS ve kalp atış hızı okuması” ayarını etkinleştirmeniz gerekiyor.

Apple saatleri için watchOS 9 artık kullanılabilir durumda!

Düşük Güç Modu, her zaman açık olan ekranı kapatıyor ve arka plan özelliklerini ve otomatik egzersiz algılama ve düzensiz kalp atış hızı bildirimleri gibi sensör okumalarını sınırlıyor. İsteğe bağlı olarak hücresel özellikleri kullanabiliyorsunuz, ancak güncellemeleri yalnızca saatte bir alıyor. Aksi takdirde, egzersiz yaparken sürekli kalp atış hızı ve GPS okumalarına dokunulmaz. Ancak Düşük Güç Egzersiz Modu, Ultra’nın bu kalp atış hızı ve GPS ölçümlerini ne sıklıkta aldığını da azaltıyor. Bunun yerine kalp atış hızı ölçümlerini yalnızca dakikada bir alırsınız, GPS ölçümleri ise iki dakikada bire düşürülür.

Apple watch kanseri

Apple Watch Ultra güncellemesi yayınlandı

Teknik inceleme uzmanı DC Rainmaker tarafından belirtildiği gibi, bu ayarın etkinleştirilmesi, egzersiz verilerinizin o kadar da ayrıntılı olmayacağı anlamına geliyor. Örneğin, bilekte veya gelişmiş koşu metriklerinde gerçek zamanlı hız veya mesafe elde edemezsiniz. GPS haritanız da o kadar doğru olmayacaktır.

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Ancak bu 60 saatlik tahmin, Apple’ın Ultra için kendi özel test senaryosuna dayanıyor. Gerçek hayatta karşılaşacağınız şey kullanımınıza bağlı olarak değişebilir. Bu ayarı bir Series 8, ikinci nesil SE veya daha eski bir Series modelinde kullanırsanız, kilometreniz de değişecektir.

120 Hz yenileme hızlı Redmi XT Gaming TV piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting