Apple Watch Satışları Geçen Yıldan Bu Yana Patladı

Apple Watch Satışları Geçen Yıldan Bu Yana Patladı

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın tüm İphone 5 ve üstü tüm modeller ile çalışan akıllı saatleri Apple Watch’ların satışları bu yıl %50 arttı.

Apple‘ın giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch ilk olarak 2014 yılında firmanın Ceo’su Tim Cook tarafından İphone 6 ve 6 Plus lansmanında tanıtılmıştı.İphone‘lere bluettooth ile bağlanan bu akıllı saatler kullanıcıya arama yapma, mesaj atma,mail kontrol etme ve harita yardımı gibi birçok imkan sağlıyor ve satışa sunulduğu 2015 yılından beri kullanıcıların büyük ilgisini görüyor ve şimdilerde 2. nesli piyasada olan ürün iphone 5 ve üstü tüm iphone’ler ile uyumlu olarak çalışıyor.

Firma İphone dışındaki Apple Watch, Apple TV, İpod, AirPods gibi ürünlerden bu yıl 2.74 milyar dolar kazandı bu rakam geçen yıla göre %23 daha fazla. Apple Watch’ın bu yıl tüm dünyada 2-3 milyon satıldığı tahmin ediliyor ancak şirketin gelir yüzdesini ne kadar etkilediğini tam olarak bilmiyoruz. Ama bu gelir artışına en büyük katkıyı sağlayan diğer bir ürünün geçen yılın Aralık ayında piyasaya sürülen harika ses kalitesine sahip kablosuz kulaklık Airpods olduğu çok açık.