Apple Watch “Extreme Sports” versiyonu bu yıl içinde geliyor

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Apple, bu yıl içinde Apple Watch cihazının “Extreme Sports” versiyonu olarak adlandırılan yeni bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. İşte detaylar.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, ekranın çapraz ölçümü iki inçten fazla olacak. ‘Extreme Sports’ modeli, şu anda mevcut olan en büyük Apple Watch modelinden yaklaşık %7 daha büyük bir ekran alanına sahip olacak. Ek olarak, ekran kabaca 410 x 502 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Gurman, daha büyük ekranlı saat yüzlerinde daha fazla fitness ölçümü veya bilgisinin gösterilebileceğini varsayıyor. “Extreme Sports’ saati ayrıca daha dayanıklı bir ekrana sahip olacak ve alüminyumdan daha güçlü bir metal kullanacak.

Ek olarak, daha uzun egzersiz seanslarını desteklemek için saat için daha büyük bir pil bekleniyor. Saatin, trekking sırasında yükseklik değişikliklerini tanıma kapasitesi gibi daha iyi takip önlemleri sunması bekleniyor. ‘Extreme Sports’ modelinin tıpkı Apple Watch 8’de olduğu gibi kullanıcının vücut ısısını ölçerek ateşi tespit edebilmesi bekleniyor. Apple Watch Series 8, kalp atışı düzensizliklerini algılayabilir ve hayat kurtarmaya yardımcı olabilir. Giriş seviyesi Apple saat SE’nin yükseltilmiş bir versiyonunun da bu yıl içinde ‘Extreme Sports’ modeliyle tanıtılması bekleniyor. Apple saat SE mevcut 1,78 inç ekran boyutunu korurken, Apple Watch Series 8 1,9 inç diyagonal ekran boyutunu koruyacak. “Extreme Sports” Apple saatin fiyatının, normal paslanmaz çelik modelin 699$’lık fiyatından daha yüksek olması bekleniyor.

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Gurman’a göre her Apple saati, Apple Saat Series 7’deki S7 yongasıyla karşılaştırılabilir performansa sahip bir S8 işlemciye sahip olacak. Gurman, Garmin ve diğerlerinin ürünleriyle rekabet edebilmek için geçen yıl Apple’ın sporcular için sağlam bir kasaya sahip bir Apple Watch piyasaya sürmeyi düşündüğünü açıkladı.

Ubisoft, bu hafta güncellenmiş yeni oyununu açıklayacak