Apple Watch 3, hastanelerde çalışmıyor!

apple watch 3

Hatırlanacağı üzere Apple, yeni seri Apple Watch modelini geçtiğimiz sene tanıtmıştı. iPhone X lansmanında tanıtılan Apple Watch 3, tasarım çizgisiyle ilk 2 Apple Watch’tan farksızdı. Cupertino merkezli şirketin LTE desteği ile farklılaştırdığı bu akıllı saatin, bazı cihazlardan etkilendiği ortaya çıktı.

Apple Watch 3 hastane cihazlarından etkileniyor

Apple, yeni akıllı saati ile ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamalarda, kalp pili ve benzer manyetik alan etkisine sahip cihazların, saatin çalışmasını etkileyebileceğini belirtmişti. Öyle görünüyor ki bu açıklamalar sağlam temellere dayanıyor.

Zira hastanede çalışan bir hemşire, Apple Watch 3’ün bazı cihazlardan ötürü kendi kendisini yeniden başlattığını rapor etmiş durumda. Hemşirenin bu şikayeti sonrası, benzer şikayetler yaşayan başka Apple Watch 3 kullanıcılarının olduğu da ortaya çıktı.

Şikayetlerin odak noktası ise, saatin hastanede kendi kendisini yeniden başlatması. Bazıları bu sorunu aşmak için saati uçak modunda çalıştırmayı denemişler. Sonuç olarak saat uçak modunda çalışırken herhangi bir kapanma aktivitesinin gözlenmediği belirtilmiş. Elbette saat uçak modundayken LTE modunun devre dışı kaldığını ve herhangi bir iPhone ile eşleşemediğini de belirtmek gerekiyor.

Apple’ın bu konu hakkında yapabileceği pek birşey yok diyebiliriz. Zira bu şikayetlerden ötürü saatini değiştiren bir kullanıcının, yeni gelen saatte de aynı sorunlarla karşılaştığı belirtilmiş. Tek yapılması gereken mevcut modellerin toplanılarak, hastanedeki cihazlardan etkilenmeyecek bir tasarıma yönlendirilmesi. Ona da Apple’ın yanaşması pek mümkün değil.

HTC U11 işte böyle görünecek