Ana Sayfa Apple Apple ve Samsung'a Serbestlik!

Apple ve Samsung’a Serbestlik!

Apple ve Samsung arasındaki patent davası iyice kızışırken, mahkemeden iki tarafı da sevindirecek ilginç bir karar çıktı. İlgili karar hem Koreli şirketi hem de Amerika Birleşik Devletli firmayı oldukça rahatlatacağa benziyor.

Bilindiği üzere, yıllardır Apple ve Samsung’un yıldızları barışmıyor. Apple, patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Samsung’un Kuzey Amerika satışlarını yasaklatmak ve bolca para isterken, Samsung tam tersini iddia edip firmadan, maddi ve manevi tazminat talep ediyor. Önceki duruşmada, hem Samsung’un hem de Apple’ın satış sayılarını, karlarını ve ürün pazarlama hakkındaki karşılaştırmalı verileri kamuoyu ile paylaşmasına karar verilmişti.

Sonunda iki şirket, bir konu hakkında anlaştı ve bu yaptırımın, kendilerinin aleyhine olacağını ifade ederek itiraz etti. Federal Mahkeme, geçtiğimiz gün itibariyle karar verdi. Ne Samsung, ne de Apple gizli verilerini kamuoyu ile paylaşmak zorunda olmayacak.

Mahkeme kararındaysa sona yaklaşılıyor. Apple’ın Samsung’tan, kendisini uğrattığı zararlar nedeniyle 1 milyar dolar istediği davanın 2014’ün ilk çeyreğinde nihai sonuca ulaşması bekleniyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting