Ana Sayfa Apple Samsung, Apple'a Rekor Telif Hakkı Ödeyecek!

Samsung, Apple’a Rekor Telif Hakkı Ödeyecek!

Apple ile Samsung arasındaki geleneksel patent davalarının biri daha sonuçlandı ve sonuç Apple lehine oldu. Peki, Samsung, Amerikalı üreticiye ne kadar telif hakkı ödeyecek?

Artık sayısını ve dava açılış tarihini unuttuğumuz onlarca davanın birinde, jüri; Güney Koreli teknoloji devine rakibi Apple’a 290 milyon dolar(580 milyon TL) ödeme cezası verdi. Telif hakkına konu olan kalemler arasında; akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara ait teknolojiler vardı. Apple bir nebze de olsa hayal kırıklığına uğradı zira Samsung’dan 380 milyon dolar talep ediyordu.

Geçtiğimiz yıl aynı jüri, Samsung’un Apple’a 1 milyar dolar ödemesine hükmetmişti. Ancak karara itiraz edilmiş ve ceza yarı yarıya düşerek 480 milyon dolara gerilemişti. Dünkü karar sonrasında, Samsung’un Büyük Elma’ya borcu 930 milyon dolar (1860 milyon TL) civarında. Bununla birlikte Samsung’un vazgeçme niyeti yok ve 290 milyon dolarlık cezayı kaldırmak veya asgari seviyeye indirgemek için avukat ordusunu görevlendirdi bile.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting