Apple’dan Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz’a teşekkür!

iOS12 800x480

Apple, iOS 12’de açık bulan Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz’a bir kez daha teşekkür etti. Peki, Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz, iOS 12’de hangi açığı buldu? İşte konuyla ilgili detaylar.

İşletim sistemlerinde zaman zaman güvenlik açıkları meydana geliyor ve bunu firmalar güncellemeler ile kapatıyor. Ancak bazı noktalarda firmalar kendi yazılım mühendislerinin yanında geliştirici ve kullanıcılardan da raporlar alıyor ve bunları değerlendiriyor.

Bugün ise iOS 12 sürümünde açık bulan Türk öğrenci Yiğit Can Yılmaz adını Apple’ın teşekkür listesine bir kez daha yazdırdı.

Apple’dan Yiğit Can Yılmaz’a teşekkür!

Yiğit Can Yılmaz, iOS 12.1.1 güncellemesi ile SafariViewController bölümünde bir güvenlik açığının kapatılmasında firmaya yardımcı oldu. SafariViewController, bir linke tıklandığında linkin açılan pencerede aktifleştiğini raporlayan Yılmaz, bu sorunu firmaya raporlamış.

iOS 12.1.1 güncellemesi yayınlandı!

Cupertino merkezli teknoloji devi bu sorunu kabul edip güncelleme ile açığı kapattı ve 12. sınıf öğrencisi Yiğit Can Yılmaz‘a teşekkür etti. Bu tip güvenlik açıkların daha öğrenci hayatında olan kişiler tarafından keşfedilmesi sevindirici bir haber.

Donanım Günlüğü olarak Yiğit Can Yılmaz‘a biz de teşekkür ediyor ve yazılım hayatında başarılar diliyoruz.

Apple


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir