Ana sayfa Apple Apple Şokta! Firma 386.2 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek

Apple Şokta! Firma 386.2 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek

Geçtiğimiz dönemde başlayan ve halen farklı ülkelerde karşılıklı davalarla devam eden Samsung ve Apple’ın arasında yaşanan patent ihlali davalarından birçoğunuzun haberi vardır. 

Bu seferki haberimizin kahramanları arasında Samsung yer almıyor. Apple ve VirnetX arasında yaşanan patent ihlali konusundaki dava geçtiğimiz gün içerisinde sona erdi ve Apple bu dava neticesinde VirnetX firmasının patentlerini ihlal ettiği için 386.2 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Patent ihlali Apple’ın FaceTime gibi servislerde kullandığı patentler yüzünden gerçekleşmiş olarak belirtilmiş durumda. VimetX firmasının patent ihlali neticesinde kazandığı davalar saymakla bitmiyor. Firma Apple’dan önce 2010 yılında Microsoft’tan yaklaşık 200 milyon dolar tazminat almıştı. Birçok patenti elinde bulunduran firmanın hali hazırda Cisco gibi büyük şirketlerle de patent ihlali davası bulunuyor. Apple’ın bu tazminatı ödemesi firmanın hisselerinde olumsuz değerlendirmelere yol açacak gibi gözüküyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler