Ana SayfaAppleApple şimdi de MacBook Pro yüzünden davalık oldu

Apple şimdi de MacBook Pro yüzünden davalık oldu

Apple’ın başı açılan davalardan bir türlü kurtulmuyor. Apple şimdi de MacBook Pro modellerinde kullandığı Touch Bar dolayısıyla davalık oldu. İşte detaylar.

Bilgisayar sektöründeki gücünü günden güne arttıran Apple, MacBook tarafındaki en büyük yeniliği Touch Bar ismini verdiği teknoloji ile yapmıştı.

Ekranın hemen alt kısmına ikinci bir ekran getiren bu teknoloji, fonksiyon tuşlarının bulunduğu bölümde gayet işlevsel bir rol üstleniyordu. Girdiğiniz uygulamaya göre, ayarlanabilen bu ekran, pek çok kullanıcının elindeki MacBook modelini değiştirmesine de zemin hazırladı.

Fakat pek çok kullanıcı bu bar hakkında şikayette bulundu. Nedeni ise Touch Bar’ın zamanla bozulması ve sonuç olarak tamamen işlevsizleşmesi.

Apple şimdi de MacBook Pro yüzünden davalık oldu

Apple bu ekranda çıkan hataları kullanıcı bazlı yorumlayarak 600 dolar gibi bir fatura çıkarıyordu. Hatanın çözümü ise 6 dolarlık kablonun değişiminden geçiyor. İşte bu sebepten ötürü savcılık Apple’ın hatayı bilinçli yaptığı yönünde bir rapor hazırladı.

Pek çok kişinin Apple’a dava açması da bu işin tuzu biberi oldu. Sonuç olarak Apple’ın başı şu anda pek çok dava ile dertte. Muhtemelen önümüzdeki süreçte bahse konu MacBook pro modelleri için yeni bir tamir kampanyası başlatılabilir.

Geçtiğimiz günlerde Apple 15 inçlik MacBook Pro’nun Touch Bar şikayetlerini ücretsiz olarak tamir etmek için bir program zaten açıklamıştı. Şimdi bu programın 13 inçlik MacBook Pro modellerine de gelmesi bekleniyor.

Yeni iPhone SE mi geliyor? İşte yanıtı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU