Ana sayfa Apple iMac Pro bu yıl satışa sunulabilir

iMac Pro bu yıl satışa sunulabilir

Apple’ın üst düzey isimlerinden Phil Schiller, verdiği bir röportajda profesyonel kullanıcıları baz alarak iMac konfigürasyonları yapmaya başladıklarını açıkladı. Bahsedilen iMac Pro bu yıl satışa sunulabilir.

Apple, bir süredir profesyonel kullanıcılar tarafından kendilerini ve macOS işletim sistemini unuttuğu için eleştiri yağmuruna tutuluyordu. Firma, şimdi bu profesyonelleri sakinleştirmeye çalışıyor. Teknoloji devi, profesyonel ekranlı bir iMac Pro planları olduğunu açıkladı. Apple’ın kıdemli isimlerinden Phil Schiller, BuzzFeed News‘teki röportajında “profesyonel kullanıcıları baz alarak iMac konfigürasyonları yapmaya başlıyoruz” dedi.

Apple tarafından yeni konfigürasyonlar hakkında çok detaylı açıklama gelmedi. Ancak dokunmatik ekranın setin bir parçası olmayacağı öğrenildi. Schiller “Dokunmatik ekran, bahsettiğimiz profesyonel kullanıcıların ilgilendiği şeylerin listesine bile girmiyor. Profesyoneller daha çok performans ve depolama gibi özelliklerle ilgileniyor” açıklamasında bulundu.

iMac Pro profesyonel de, MacBook Pro profesyonel değil mi?

Schiller’in dokunmatik ekran açıklaması firmanın en yeni MacBook Pro modellerine touch bar adı verilen dokunmatik panel koyma kararı ile çelişiyor. Geçtiğimiz günlerde firmanın bununla ilgili bir patenti olduğu duyulmuştu.

Apple, yeni iMac Pro serisinin ne zaman satışa sunulacağını belirtmedi. Ancak firmanın geleneksel olarak masaüstü bilgisayar modellerini yıl sonlarına doğru tazelediği biliniyor. Bakalım yıl sonuna doğru firmanın yeni amiral gemisini görebilecek miyiz?

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler