Apple Pay ile para transferi nasıl yapılır?


Günümüzde dijital ödeme yöntemleri hızla yayılmaya devam ediyor. Özellikle Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde dijital ödeme yöntemlerinin, fiziksel kart kullanımının bile önüne geçtiği biliyor. Ülkemizde ise durum biraz daha farklı. Zira ülkemizde hala bu tarz ödeme yöntemlerinin kullanımı istenilen seviyelere ulaşmış değil. Aslında dijital ödeme yöntemleri bir çok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Apple’ın Apple Pay için yayınladığı yeni video da bu durumun en net göstergesi.

Apple Pay ile para transferi çok kolay

Amerika’da kullanılan dijital ödeme yöntemlerinden birisi de Apple Pay. Apple Pay’in ilerleyen zamanda ülkemizde de kullanıma gireceğini biliyoruz. Zira bu bizzat Tim Cook tarafından açıklanmıştı. Peki Apple Pay kullanıcılarına ne gibi kolaylıklar sunuyor?

Açıkçası Apple Pay ile gelen en büyük kolaylık para transferi. İki iPhone arasında para transferi yapmak, mesaj yazmak kadar kolay. Bunun için iMesaj uygulaması üzerinden ödeme yapmayı seçerek, anında para transferinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Konunun detaylarını Apple tarafından yayınlanan kısa tanıtım videosunda bulabilirsiniz.

Videodan da görüldüğü üzere, Apple Pay’i kullanarak para transferi yapmak, mesaj atmak kadar basit. Bu uygulamanın özellikle bazı sosyal medya kanalları üzerinden satış yapanlar için bulunmaz bir nimet olduğunu söylemek mümkün.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Apple, banka kartı üzerinden yapılan transferlerde herhangi bir komisyon ücreti almıyor. Fakat söz konusu kredi kartı olduğunda, Cupertino merkezli şirket, bu transfer için sizden yüzde 3 oranında komisyon talep ediyor.

iPhone Note modeli mi geliyor?


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git