Apple oyun konsolu konusunda hayli ciddi

Steam Deck 2

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple yakın bir zamanda konsol sektörüne de adım atabilir. Sızdırılan bilgilere göre Apple sağlam bir el konsolu üzerinde çalışıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple oyun konsolu konusunda hayli ciddi. Akıllı telefon sektöründeki önemli oyunculardan biri olan Apple pek çok farklı kategoride boy gösteriyor. Genele bakıldığı zaman Apple’ın dizüstü bilgisayarlardan, akıllı saatlere ve hatta akıllı hoparlörlere uzanan geniş bir ürün yelpazesinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

steam deck

Eğer söylentiler doğru çıkarsa Apple önümüzdeki süreçte bu ürün yelpazesine bir yenisini daha ekleyecek. Son sızıntılara göre Apple tekrardan yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. Bu konsolun Valve tarafından geliştirilen Steam Deck’i andıracağı iddia edildi.

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Apple oyun konsolu konusunda hayli ciddi

Apple sektördeki iki dev ismin hibriti şeklinde bir konsol tasarlayacak. Cupertino merkezli şirketin tasarladığı konsolun, Steam Deck gibi mobil ve PlayStation 5 kadar güçlü olacağı iddia ediliyor.

Malum Steam Deck’in en çok eleştirilen özelliği güçsüz bir yapıda olması. Hatta sırf bu yüzden pek çok 3. parti yapımcı bu konsola mesafeli duruyor.

Steam Deck

Bu durumu değerlendiren Apple, güçlü bir el konsoluyla Deck’in karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu güçlü konsolun Apple’ın gelecekteki AR / VR projesi için de önemli bir rol oynayacağı söyleniyor.

Covid-19 sürecinin Apple’ın konsol gelişim sürecine zarar verdiği de iddialar arasında. Yani konsolun hala tanıtılmamış olması, covid-19 sürecine bağlandığını söyleyebiliriz.

Netflix aboneleri üyeliklerini iptal etmeye başladı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir