Ana SayfaAppleApple Mail uygulamasını tamamen değiştirdi!

Apple Mail uygulamasını tamamen değiştirdi!

Apple tarafından WWDC etkinliğinde tanıtılan yeni işletim sistemi iOS 16, mail uygulamasına da oldukça önemli yenilikler getiriyor.

Apple Mail uygulamasını tamamen değiştirdi! Apple’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Worldwide Developers Conference, bu yıl da pek çok önemli yeniliğin habercisi oldu. 6 Haziran’da başlayan ve yarın yani 10 Haziran’da sona erecek olan bu etkinlikte tanıtılan en önemli yeniliklerin başında kuşkusuz mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 16 geliyor.

Apple Mail

Yeni işletim sistemi sürümü hakkında tanıtıldığı andan itibaren pek çok haber yapıldı ancak anlaşılan daha uzun bir süre, bu sürüm ile birlikte gelen yenilikleri konuşmaya devam edeceğiz.

iOS 16 ile birlikte yeni özelliklere kavuşan uygulamalardan biri de Apple Mail olacak. Buna göre artık iOS kullanıcıları hatalı olarak attıkları ve gönder tuşuna bastıkları anda pişman oldukları maillerini 10 saniye içerisinde geri alabilecekler.

Apple Mail

Apple Mail uygulamasını tamamen değiştirdi!

Bilindiği üzere bu özellik Gmail’de oldukça uzun bir süredir kullanımda olmakla birlikte, bu platformda maili geri alma sürenizi ayarlardan 5, 10, 20 ve 30 saniye olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte Apple mailde şu an için sadece tek bir seçenek mevcut o da varsayılan olarak geliyor.

Öte taraftan artık göndereceğiniz mailleri daha önceden düzenleyerek zamanlayabilir ve vakti geldiğinde mailin kendiliğinden gitmesini sağlayabilirsiniz. Gelen kutusu içerisinde kapsamlı arama yapma ve gelen kutusunu özelleştirme de yine iOS 16 ile kavuşulan özelliklerden.

Apple Mail

Son olarak, bu özelliklerin şu an hala test aşamasında olduğunu ve ancak Temmuz ayından itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacağını hatırlatalım.

iPhone 14 Pro, Always On Display özelliğini tekrar aktif ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting