Ana Sayfa Apple Apple Yeni Patenti ile Bükmeye Başladı

Apple Yeni Patenti ile Bükmeye Başladı

Apple ‘ın yeni patent başvurusu teknoloji dünyasında merak uyandırdı.Apple bükülebilir bir şeyler tasarlıyor ve uygulama sanıldığı kadar uzak değil.

Sert yüzeyli materyalleri bükmek için lazer ile kesilmesi ve bükülebilir forma kavuşturulması amacıyla hazırlanan patentte, plastik veya metal materyallerden bahsediliyor ancak bu teknolojinin başka materyallere de uygulanabileceği belirtiliyor.

Patente eklenen diğer çizimler de bu teknolojinin nasıl kullanılabileceğine dair örnekleri içeriyor. Tahminlere göre Apple bu yöntemle, sert materyallerden oluşan katlanabilir kapak veya kılıflar üretecek. Tabletler için ayak veya fiziksel klavyeler tasarlayacağı ya da  kulaklık yüzeylerini katlanabilir şekilde üreteceği düşünülüyor.

Apple yeni patenti ile bazı materyalleri bükebiliyor
Apple yeni patenti ile bazı materyalleri bükebiliyor

Elbette Apple’ ın  hiç kullanmayacağı fikirlerin bile patentini aldığı biliniyor. Alınmış binlerce pateni bulunan firmanın, “aklına esen” her fikir için patent alması normal karşılanıyor.

Ancak patenti alının bu yeni  teknolojinin mobil cihazlar üzerinde  pratik kullanım bulabilecek olması Apple’ ın onu yeni nesil ürünlerinde deneyebileceğinin bir işareti kabul ediliyor. Firmanın patent başvurusunda da tablet, telefon, kulaklık gibi çizimlerde bu teknolojinin nasıl kullanılacağını detaylıca anlatması, bu ürünleri geliştirmeye başlamış olabileceğinin en önemli delilleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting