Apple M3 çipi için kolları sıvadı!

Apple sunucuları Rusya'da

M serisi yonga setleriyle büyük bir başarı yakalayan Apple şimdiden gelecek planlarını kurgulamaya başlamış durumda. Sızdırılan bilgilere göre Appe M3 için startı çoktan verdi. İşte tüm detaylar.

Apple M3 çipi için kolları sıvadı! Günümüz akıllı telefonlarında kullanılan yonga setlerinin PC’leri bile çalıştırabilecek kapasitede olduğu zaten biliniyordu. Fakat kimse ARM tabanlı bir PC için cesaretli davranamadı. Sonunda Apple gözünü kararttı ve tasarladığı M1 yonga setini Mac modellerinde denedi. Sonuç harikaydı. Hatta o kadar harikaydı ki Apple’ın Mac satışları bir önceki yılın aynı dönemine oranla iki kat artmıştı.

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

M1’in bu başarısını iPad modelleriyle taçlandıran Apple, şimdilerde M3 çipi için kolları sıvamış durumda.

Apple M3 çipi için kolları sıvadı!

Apple’ın önümüzdeki süreçte yeni MacBook modellerini tanıtması planlanıyor. Hatta genel beklenti Apple’ın daha büyük ekrana sahip MacBook modelleri tanıtması. Burada ön plana çıkan unsur ise yeni M3 yongası.

Apple çalışanı, şirketi 17 milyon dolardan dolandırdığını itiraf etti

Sızdırılan bilgilere göre Apple’ın M3 yongası TSMC’nin 3nm teknolojisiyle üretilecek. Hatırlanacağı üzere M1’de 7nm’lik bir süreç ön görülmüştü.

M3 yongasının selefine oranla yüzde 20 daha hızlı ve yüzde 40 daha güçlü olacağı iddia ediliyor. M3 yongasında hem CPU, hem de GPU tarafında daha güçlü bir sistemin bizleri beklediği aşikar. Bakalım Apple ARM tabanlı sistemleri daha da yaygın bir hale getirebilecek mi?

Apple, App Store'daki kumar uygulamalarının reklamını duraklattı

Eğer ARM tabanlı PC’lere olan talep bu şekilde artmaya devam ederse, önümüzdeki süreçte Intel ve AMD gibi isimleri zor günlerin bekleyeceğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Apple iPhone FE üzerinde çalışıyor olabilir!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir