Ana SayfaAppleApple lisans bedeli olarak 600 milyon dolar ödeyecek!

Apple lisans bedeli olarak 600 milyon dolar ödeyecek!

Amerikalı teknoloji devi Apple, Güney Koreli meslektaşı LG’ye lisans ücreti olarak yaklaşık 600 milyon dolar ödeyeceğini duyurdu. Peki ama neden?

Apple lisans bedeli olarak 600 milyon dolar ödeyecek! Her hamlesi, her hareketiyle gündeme gelen Apple’ın teknoloji haberlerine konu olmasının arkasında yatan en önemli gelişmelerden biri de genelde davalar olur. Sık sık karşımıza patent ve lisans hakkı davalarıyla çıkan Amerikalı teknoloji devi, bu defa işi davaya bırakmadan doğrudan ilgili firmayla arasında çözmüş gibi görünüyor.

Apple

Lisans ve patent konusunda dünyanın en önemli şirketlerinden biri olan ve bu sayede her yıl yüzlerce milyon doları kasasına indiren LG’nin son müşterisi Apple olmuş. Gelen haberlere göre Amerikalı teknoloji devi Apple, yeni üreteceği bazı cihazlarda kullanacağı birtakım teknolojilerin yasal kullanım haklarının LG’de olduğunu öğrenince, bu şirketin kapısını çalmış ve 10 yıllık kullanım hakkı için tam 595 milyon dolar ödemeyi kabul etmiş.

Apple çalışanlarına önemli bir duyuru yaptı!

Apple lisans bedeli olarak 600 milyon dolar ödeyecek!

Bu son dönemde yapılan en yüksek tutarlı lisans anlaşması olarak dikkat çekerken, haberi görenlerin akıllarında tek bir soru belirdi: Apple bu ödemeleri hangi lisans hakları için yaptı?

Apple yeni maske kararı ile şaşırttı

İşte iş burada ilginçleşiyor çünkü ne LG cephesinden ne de Apple cephesinden yapılan bu anlaşmanın detaylarına yönelik herhangi bir bilgi verilmedi. Yani Apple’ın uğruna 595 milyon dolar ödemeyi göze aldığı teknolojilerin neler olduğu şu an için bilinmiyor. Bununla birlikte şirketin tek kalemde bu kadar yüklü bir ödemeyi göze aldığı lisans haklarının, Apple için oldukça önemli teknolojilerin alt yapısını oluşturacağını söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

1,3 milyon kullanıcı tarayıcı uzantısı tehditleriyle karşılaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting