Apple iPhone’ları Ne Kadar Yavaşlatıyor?

lcd ekranlı yeni nesil iphone 2

Apple’ın iPhone’ları yavaşlattığını açıklamasının ardından yüzlerce şey söylendi. Merak edilen konulardan biriyse, ne kadar yavaşlatıldığı sorusu. Bennett Sorbo YouTube üzerinden bunu karşılaştırdı.

iPhone 6S Üzerindeki Apple Müdahalesi!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Apple, eski pile sahip iPhone’ların bilerek yavaşlatıldığını açıklamıştı. İşlemci frekansını düşürmeye zorlayan bu hamle, kullanıcıların büyük tepki almış, şirket yapılmaması halinde eski piller yüzünden aniden kapanma gibi sorunların yaşanabileceğini söylemişti. Tüm savunmalara rağmen artan tepkiler yüzünden ABD’de pil değişim ücretlerinde indirime gidilmiş, ayrıca iOS’in 11.3 sürümüyle birlikte bu özelliğin isteğe bağlı olacağı açıklanmıştı.

Peki firma telefonları ne kadar yavaşlatıyor? Bunun cevabını Bennett Sorbo isimli bir YouTube kanalı vermiş. Kullanıcı, iPhone 6S’le, çeşitli işlemler yaptıktan sonra aynı işlemleri bir de pili yenisiyle değiştirdikten sonra yapmış. Yapılan karşılaştırmada net şekilde eski pile sahip iPhone’un yavaş kaldığı görülüyor. Lafı daha fazla uzatmadan söz konusu videoyu izleyelim. İyi seyirler!

Xiaomi Mi Mix 2s’in Yeni Görüntüleri Sızdı