Apple iPhone’larda Önemli Değişikliğe Gidiyor

iphone

Bu yıl çıkacak iPhone 8 ile birçok yeni özelliği akıllı telefonlarına eklemesi beklenen Apple, 2018’den itibaren tüm iPhone’larda önemli bir değişikliğe gidecek.

Bildiğiniz gibi Apple bu yıl iki yeni akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Bu telefonlardan birinin iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanan iPhone 8 olacağı bir süredir biliniyor. Birçok yenilikle gelecek iPhone 8, özellikle OLED ekran kullanmasıyla daha önce iPhone’lardan ayrılıyor. Bu özel modeliyle OLED ekranlara geçiş yapan Apple, gelecekteki iPhone modellerinde bu değişikliği korumayı planlıyor.

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler şirketin gelecek planları ile ilgili ilk detayları ortaya çıkardı. Gelen bilgilere göre şirket 2018’de 3 yeni akıllı telefon çıkaracak. LCD’den OLED’e geçişi kalıcı hale getirmek isteyen şirketin, bundan sonra çıkaracağı tüm iPhone’larda OLED ekran kullanacağı söyleniyor. Şirketin iPhone 8’in üretiminde OLED ekran sıkıntısı yaşıyor olsa da bir sonraki yıla kadar gerekli üretim tesislerinin kurulacağı ve diğer üreticilerle gerekli anlaşmaların yapılacağı söyleniyor.

LG Q6 Ne Zaman Tanıtılacak?