Ana Sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 12 kalbinizi etkileyebilir!

Apple iPhone 12 kalbinizi etkileyebilir!

Apple’ın son modeli ile ilgili bir detay daha ortaya çıktı. Görünen o ki Apple iPhone 12 kalp pili olanlar için bazı sorunlar ortaya çıkarabilir.

Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yeni iPhone modellerini tanıtmıştı. Yeni iPhone modelleri ile gelen özelliklerden birisi de MagSafe isimli yeni kablosuz şarj teknolojisiydi.

Temeli güçlü mıknatıslara dayanan bu sistem telefonunuzu kablosuz şarj esnasında dahi rahat bir şekilde kullanmanıza imkan tanıyordu.

Elbette söz konusu mıknatıslar olduğunda kullanıcıların kafasında bazı soru işaretleri oluşabiliyor. Özellikle de kalp pili taşıyan kullanıcılar.

Apple geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklama ile iPhone 12’nin kalp pili ve diğer medikal cihazlara etkisini anlattı.

Apple iPhone 12 kalbinizi etkileyebilir!

Apple yetkilileri iPhone 12’de yer alan MagSafe sisteminin kullandığı mıknatıslardan dolayı bazı medikal cihazlarda parazitlere yol açabileceğini belirtti. Fakat bu parazitlenmenin eski iPhone modellerinin yol açtığı parazitlenme ile aynı düzeyde olacağı açıklandı.

iPhone 12 sinyal

Yani Apple’ın asıl demek istediği şu. Eski iPhone modelleri kalp pilinize ne kadar zarar veriyorsa, iPhone 12 de anca o kadar zarar verebilir.

Elbette bu açıklama kullanıcıların yüreklerine su serpmiş değil. Malum kalp pili pek çok kullanıcı için hayati önem taşıyan bir gereksinim.

Tabi ki burada şunu da es geçmemek gerekiyor. Apple iPhone 12’deki MagSafe sisteminde kullanılan mıknatısların kalp pilini tamamen bozacağını ya da kullanılmaz hale getireceğini söylemiyor.

Fakat siz yine de iPhone 12‘yi kalbinize fazla yakın tutmayın deriz.

Oppo A55 tanıtıldı! İşte özellikleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting