Ana sayfa Apple Apple diğer cihazların yerini tespit edebilcek!

Apple diğer cihazların yerini tespit edebilcek!

Apple, iOS 13’ün final sürümü ile birlikte Bul uygulamasına item kategorisini ekleyecek. Bu sayede diğer cihazlarınızın yerini de tespit edebileceksiniz.

Cupertinolu teknoloji devi, cihaz kaybetmenin önüne geçmek için geçtiğimiz yıllarda iPhone’umu Bul özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak bu özelliğin iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve MacBook modellerinde de kullanılmasının ardından iPhone’umu Bul’un adı, iOS 13 ile sadece Bul olarak değiştirilmişti. Bugün ise teknoloji devinin Bul uygulamasına yeni özellikler ekleyeceği ortaya çıktı.

iPhone 11 tanıtım tarihi açıklandı!

Bildiğiniz gibi AirPods‘ta herhangi bir GPS özelliği yer almıyor. Ancak son konum Bluetooth sayesinde iCloud hesabınıza aktarılıyor ve bu sayede kulaklığın yerini tespit edebiliyorsunuz. Teknoloji devi, Bul uygulamasına ekleyeceği Item kategorisi ile aynı mantığı uygulayacak. Bluetooth ile çalışan destekli cihazların konumlarını tespit edebileceksiniz.

10 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan iPhone etkinliğinde bu özelliğin detaylarının açıklanması bekleniyor. Muhtemelen etkinlikte bu özelliği destekleyen yeni aksesuarlar da tanıtılacaktır. Bakalım Cupertinolu dev etkinlikte iPhone 11 modellerinin yanında başka yeni aksesuarlarını ve giyilebilir teknolojilerini sergileyecek mi?

Apple

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler