Apple çalışanları şirketi zor duruma sokacak iddialarla geliyor!

Apple çalışanları şirketi zor duruma sokacak iddialarla geliyor!

Apple şu anda çalışanlarından gelen farklı iddialarla boğuşuyor. Şirketin işyeri kültürüne ışık tutmak isteyen mevcut ve eski Apple çalışanlarından oluşan bir grup olan #AppleToo, ayrımcılık, taciz ve misilleme içeren yaklaşık 500 olay hikayesi topladığını söylüyor. İşte detaylar.

Apple Workers Twitter hesabına göre, şirketle ilgili kötü anılara sahip çalışanların çoğu, California Adil İstihdam ve Barınma Departmanı (DFEH) gibi harici bir yetkiliye nasıl şikayette bulunabilecekleri hakkında bilgi istiyor. Dahası, grup konuştuğu kişilerin yarısından fazlasının hikayeleri hakkında medyayla nasıl iletişime geçileceği konusunda bilgi ve rehberlik istediğini söylüyor. Şikayetler hakkında “Neredeyse herkes hikayelerinin saygıyla ve anonim olarak paylaşılmasına izin verdi” ifadeleri kullanıldı. Apple çalışanları, bu hikayeleri önümüzdeki hafta herkese açık olarak paylaşmaya başlamayı planlıyor, ancak konuyla ilgili cuma günü bir önizleme sunuldu.

Apple çalışanları şirketi zor duruma sokacak iddialarla geliyor!

Bir çok olayda ana hat Apple’ın İnsan Kaynakları departmanı. Çalışanlar bu departman tarafından görmezden gelindiklerini iddia ediyor. Şirket ayrıca  güvenli olmayan çalışma koşulları, cinsiyetçilik ve düşmanca bir ofis ortamı gibi şikayetlerle de meşgul. Çalışanlar bir websitesibde, “Buna başvurdum çünkü dahili olarak denediğim her şey başarısız oldu” ifadelerini kullandı. Haber ilk çıktığında Apple, “Olumlu ve kapsayıcı bir iş yeri yaratmaya ve sürdürmeye derinden bağlıyız ve her zaman derinden kararlıyız” ifadeleriyle kendini savundu. Şirketimizde çalışan herkesin mahremiyetine saygı duyuyoruz.” ifadeleri eklendi.

Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced Global dağıtım programını duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir