App Store ve Play Store’dan en çok indirilen uygulamalar belli oldu!

app store vs google play

iOS’in uygulama mağazası App Store ve Android’in uygulama mağazası Play Store’dan 2020’de en çok indirilen uygulamalar belli oldu!

2020’nin ilk yarısını geçtiğimiz günlerde geride bıraktık. Covid-19 salgınıdır, depremdir ve ölümlerdir derken son yılların en lanetli yılı olan 2020’ye ait veriler de yavaş yavaş belli olmaya başladı. iOS’in uygulama mağazası App Store ve Android’in uygulama mağazası Play Store’dan 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulamalar bugün belli oldu.

Tüm dünyanın panedemi süresince evde kaldığı bu dönemde mobil uygulamalar adeta patlamıştı. Özellikle vakit geçirmek için kullanılan sosyal medya uygulamaları ve görüntülü görüşme uygulamaları yıla damgasını vurmuştu. Araştırma firması olan Sensor Tower’ın açıkladığı veriler de bu söylemlerimizi doğruluyor.

Sensor Tower’ın verilerine göre App Store ve Play Store üzerinden en çok indirilen uygulama TikTok oluyor. App Store’da ikinci sırada ise bir dönem gizilik sorunları yaşayan ancak güncellemeler ile toplayan Zoom yer alıyor. Play Store’un ikinci sırasında ise WhatsApp bulunuyor.

iPhone 12 için üzen haber! Apple yine yapamayacak gibi!

Her iki platformda da ilk beşe baktığımızda ya sosyal medya ya da görüntülü görüşme uygulamalarının yer aldığını görüyoruz. Pandemi sürecinde insanların eve kapanmalarında bu uygulamaların sükse yapmasında büyük rol oynadığı açıkça ortada. Bakalım tüm dünya normalleşme sürecine geçti. 2020’nin ikinci yarısında bu listede değişiklikler olacak mı?

App Store

1. TikTok

2. Zoom

3. YouTube

4. Instagram

5. Facebook

6. Messenger

7. WhatsApp Messenger

8. Netflix

9. Gmail

10. DingTalk

en çok indirilen uygulamalar

Play Store

1. TikTok

2. WhatsApp Messenger

3. Facebook

4. Zoom

5. Instagram

6. Messenger

7. Likee

8. SHAREit

9. Aarogya Setu

10. Snapchat