Ana Sayfa Akıllı Telefon Apple Amazon ve Google'ı geride bıraktı

Apple Amazon ve Google’ı geride bıraktı

Brand Finance Global tarafından yayınlanan rapora göre Apple yıllar sonra Amazon ve Google’ı tekrardan geride bırakmayı başardı. İşte detaylar.

Brand Finance Global 2020 yılına dair yeni bir rapor yayınladı. Yayınlanan raporda geçtiğimiz yılın en değerli şirketlerine yer verildi. Apple uzun bir sürenin ardından ezeli rakibi Amazon’u geride bırakarak tekrardan zirvedeki yerini aldı.

2016’dan bu yana dünyanın en değerli şirketi olan Amazon ise yakaladığı yüzde 15.1’lik büyümeye rağmen Apple’ın gerisinde kaldı. Google’ın üçüncü sırada yer aldığı listede Microsoft ise 4. oldu.

Genel olarak bakıldığında ilk 10 içerisinde yer alan şirketlerin 7’sinin Amerika, 2’sinin Çin ve birinin de Güney Kore’den olduğunu görüyoruz.

Apple Amazon ve Google’ı geride bıraktı

Bu liste ile ilgili bir diğer önemli istatistik ise en değerli 10 şirketin genel olarak teknoloji markalarından oluşuyor olması. Görünen o ki önümüzdeki süreçte dünyanın en değerli 100 şirketinin tamamı teknoloji ile ilişkili şirketler olacak.

Şunu da dip not olarak ekleyelim. Listeye Güney Kore’den dahil olan tek isim Samsung. Çin’den dahil olan isimler ise ICBC ve WeChat.

WeChat bir dönem ülkemizde de hayli popüler olmuştu. Fakat şuan bu uygulamayı kullananları sayısı hayli azaldı. Ayrıca bu uygulamanın ABD gibi ülkelerde kamusal alanda kullanımı yasak. Klasik olarak ABD hükümeti bu uygulamanın verileri Çin hükümetine aktardığını düşünüyor.

Yeni Dimensity yongaları tanıtıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting