Nintendo Switch, iPhone X’i geride bıraktı

Dünyanın en köklü yayınlarından biri olan Time dergisi, yeni sayısında 2017’nin en iyi elektronik cihazlarını sıraladı. Time dergisinin sıralamasında Nintendo Switch zirvede yer alırken, Apple’ın yeni nesil iPhone modeli iPhone X ise kendine 2. sırada yer bulabildi.

Nintendo Switch, oyuncuları özgür kıldı

Time dergisi, Nintendo Switch’i 2017’nin en iyi elektronik cihazı seçerken, konsolun oyun dünyası için devrim niteliğinde bir yere sahip olduğunu belirtti. Switch’in insanları TV karşısında mahkum olmaktan kurtardığı belirtilirken, oyun severlerin dışarıda da konsol oyunu keyfine devam edebildikleri belirtildi.

Tabi bu noktada akıllara şu soru geliyor. PlayStation 4 ile PlayStation Vita vasıtasıyla da uzaktan erişim mümkün. Yani bunu ilk olarak yapan Nintendo değil. Dolayısıyla, Nintendo Switch’te oyun dünyası için öyle büyük bir devrim sayılmaz. Elbette bu bizim şahsi görüşümüz.

Öte yandan Apple’ın hisse senetlerini adeta tavan yaptıran yeni amiral gemisi modeli iPhone X’te Time’ın listesinde yer aldı. Yeni nesil iPhone modeli, Switch’in ardından 2. sırada kendine yer bulabildi. Galaxy S8’in 5. olduğu sıralamada, Apple Watch 3 ise 9. sırada bulunuyor.

İşte Time’a göre 2017’nin en başarılı 10 elektronik cihazı;

1. Nintendo Switch
2. Apple iPhone X
3. Microsoft Surface Laptop
4. DJI Spark
5. Samsung Galaxy S8
6. Super Nintendo Entertainment System (SNES) Classic
7. Amazon Echo (ikinci nesil)
8. Xbox One X
9. Apple Watch 3
10. Sony Alpha A7R III

Xbox Game Pass, Aralık oyunları belli oldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin