Ana SayfaGenelApple, 2022 için dünyanın en değerli markası

Apple, 2022 için dünyanın en değerli markası

Yeni bir rapor, Apple’ın 2022 yılı için dünyanın en değerli markası olmayı başardığını ortaya koydu. Bu arada Google , Samsung ve Huawei gibi rakipleri de ilk 10’a girmeyi başardı.

Brand Directory’nin raporuna göre Cupertino merkezli dev Apple, hesaplarına göre yaklaşık 355,1 milyar ABD Doları değerinde. Bu rakamın rapordan alındığını ve iPhone üreticisinin piyasa değerini temsil etmediğini unutmayın. İlk 10 listesine baktığımızda, sırasıyla ilk 5 sırayı oluşturan Amazon , Google, Microsoft ve Walmart gibi diğer bilinen markaları da görebiliriz. Öte yandan, Samsung, Facebook , ICBC, Huawei ve Verizon , ilk 10 listesinde son beş sırayı tamamladı.

Apple

Raporda ayrıca Apple’ın marka değerinin bir önceki yıla göre yüzde 35 gibi etkileyici bir artış gösterdiği ve bunun da şimdiye kadar kaydettiği en yüksek değere ulaşmasına yardımcı olduğu belirtildi. “Apple, 2022’nin başındaki başarısıyla vurgulanan, 3 trilyon ABD doları değerinde bir piyasa değerine ulaşan ilk şirket olan 2021’de yıldız oldu. Teknoloji devinin başarısı tarihsel olarak temel marka konumlandırmasını geliştirmesinde yatıyordu, ancak daha yakın zamanlardaki büyümesi, şirketin markasının çok daha geniş bir hizmet yelpazesine etkili bir şekilde uygulanabileceğini kabul etmesine bağlanabilir.”

İlginç bir şekilde rapor, Apple’ın değerlendirmesinin yanı sıra ilk 10 markayı gösterirken, aynı zamanda en hızlı büyüyen markayı da ortaya koydu. TikTok , bu başarıyı 2022’de bir önceki yıla göre üç kat artan marka değeriyle aldı. Brand Directory, “TikTok dünyanın en hızlı büyüyen markası. %215’lik şaşırtıcı bir büyümeyle, eğlence uygulamasının marka değeri 2021’de 18,7 milyar ABD dolarından bu yıl 59,0 milyar ABD dolarına yükseldi. Dünyanın en değerli 500 markası arasında 18. sırayı alarak Brand Finance Global 500 2022 sıralamasına yeni giren en yüksek isim oldu.”

Huawei Watch GT Runner küresel pazarda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting