Android kullanan kişiler iOS platformuna hiç sıcak bakmıyor

Kararlı Android 12 sürümü için tarih verildi

Dünya çapında Android kullanan kişiler iOS ile kıyaslandığında çok daha fazla. Peki Android kullanıcıları iOS kullanmayı düşünüyor mu? Hadi gelin konuyla ilgili merak edilenlere birlikte bakalım.

Android işletim sistemi küresel çapta birçok akıllı telefon tarafından tercih ediliyor. Onun böylesine çok fazla tercih edilmesinin birçok nedeni var. Mesela iPhone cihazlarını kullanan kişiler akıllı telefonları ile ilgili birden fazla işlem yapmak zorunda kalıyor. Özellikle başka bir cihazdan yükleme yapmak işin zorlu taraflarından.

ABD’de yaşayan 5000 Android kullanıcısı ile birlikte yapılan bir anket ortaya son derece ilginç sonuçlar çıkardı. Buna göre Android kullanan kişilerin yüzde 18 gibi bir bölümü iOS cihazlara geçmek istiyor. Ancak yüzde 82’si bu platformdan memnun.

Android kullanan kişiler istatistikleri altüst etti

Özellikle şu sıralar herkes iPhone 13 modelinin çıkışını bekliyor. Bu nedenle iPhone 12 modelinde geriye doğru bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. Satış rakamlarının düşmesi nedeniyle akıllara iOS platformunun yeteri kadar istenip istenmediği sorusu geldi.

Android kullanan kişiler

Hatırlayacağınız üzere Apple yeni bir karar aldı. Şirket kullanıcıların galerisinde yer alan fotoğrafları ve videoları yapay zeka sistemi ile tarayacaklarını söyledi. Böylece çocuk istismarını engelleme gibi bir amaçları olduğunu ifade etti. Bu durum Android kullanıcıları tarafından bile şiddetle tepki gördü.

Android 12 alacak Xiaomi modelleri netleşti

Her ne kadar bazı güvenlik önlemlerini abartsa bile yine de iOS genel bir koruma sağlıyor diyebiliriz. Ancak Android kullanıcıları bunları pek gerekli görmüyor. Bu nedenle Android kullanan kişiler iOS platformuna biraz daha uzak diyebiliriz. Peki siz iOS işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir