Android 13 hayat kurtaran bir özellikle geliyor!

Android 13 yeni detayları

Milyonlarca Android kullanıcısının merakla beklediği yeni Android sürümü, Android 13 hayat kurtaracak bir özellikle gelebilir.

Android 13 hayat kurtaran bir özellikle geliyor! iOS ile birlikte akıllı telefon dünyasının mobil işletim sistemi konusunda 2 dev isminden biri olan Android, hali hazırda yüzlerce milyon insan tarafından kullanılan bir sistem. Hal böyle olunca da, bu işletim sistemi için yapılan her yenilik, üzerinde çalışılan her özellik büyük bir merak konusu olabiliyor. Tıpkı haberimizde olduğu gibi.

Google’a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından yapılan araştırmalar, Google’ın yeni Android sürümünde  getTorchStrengthLevel ve turnOnTorchWithStrengthLevel kodlarıyla yeni bir özelliği test ettiğini ortaya koyuyor. Bu kodlardan da anlaşılabileceği üzere, Google’ın Android 13 için düşündüğü ve şu an üzerinde çalıştığı bu özellik telefonun el feneri ışığının kısılıp açılabilmesi.

Android 13 yeni detayları

Android 13 hayat kurtaran bir özellikle geliyor!

Aslında bu özellik yıllardır Android kullanıcıları tarafından istenilen ve talep edilen bir özellikti ancak bazı teknik nedenlerden ötürü, teknoloji devi bugüne kadar böyle bir yenilik çıkarmayı düşünmemişti. Ancak görülen o ki Google, artık bunun için gerekli alt yapının oluştuğunu düşünüyor.

Ne var ki, bu özellik Android 13’de yer alsa bile, birçok akıllı telefon markası ve hatta aynı marka içerisindeki pek çok farklı model bu özelliği kullanıcılarına yansıtamayacak. Çünkü telefonların fener ışıklarının ayarlanabilmesi için, işletim sisteminin haricinde donanımsal yazılımlarda da güncelleme gerektiriyor. Bunun için de akıllı telefon markalarının da taşın altına ellerini sokması gerekecek.

MediaTek’den 3 yeni yonga seti!