Android 12 son beta sürümü hazır: Sona iyice yaklaştık

Kararlı Android 12 sürümü için tarih verildi

Android 12 son beta sürümü kullanıcılarla buluştu. Kararlı sürümün yayınlanmadan hemen önceki son beta sürüm olduğunu söyleyebiliriz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Android 12, son beta sürümü ile konuşuluyor. Bu sürümün birçok yeni özellik getirmesi bekleniyor. Bildiğiniz üzere Android yeni bir versiyon sunmadan önce uzun bir süre beta denemeler yapıyor. Böylece kullanıcıların geri dönüşleri ve tepkileri ölçülerek buna göre işletim sistemi oluşturuluyor.

Beta 5 olarak adlandırılan bu sürümde verimlilik ve optimizasyon ağırlıklı bir çalışma yapıldı diyebiliriz. Sistem stabilizasyonu Google için büyük bir öneme sahip. Ne kadar stabil bir araç oluşturulursa o kadar fazla yarar sağlayacaktır. Durumun farkında olan Google işte tam da bu nedenle düzenli olarak beta sürüm yayınlıyor.

Android 12 son beta sürüme hangi cihazlar kavuştu

Google tarafından yapılan açıklamaya göre yeni yayınlanan beta sürüm için uygun cihazlar açıklandı. Listeye bakıldığında şirketin biraz haksız davrandığını söyleyebiliriz.

Android 12 son beta

  • Pixel 4 XL
  • Pixel 4a (5G)
  • Pixel 4a
  • Pixel 4
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 5a
  • Pixel 5

Android 12 alacak Xiaomi modelleri netleşti

Bu listede yer alan modellere ek olarak Pixel 3 ve türevleri güncelleme alıyor. Beta sürümü deneyecek olan piksel cihazların Chrome ve çeviri uygulamalarının tasarımında bazı değişiklikler olacak. Tasarım açısından yapılacak bu yenilikler henüz kararlı sürüme geçirilmedi. Bu beta sürüm ile birlikte artık yeni işletim sisteminin kısa süre içerisinde kararlı hale geleceğini söyleyebiliriz. Peki sizin Android 12 ile ilgili beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir