Ana SayfaAkıllı TelefonAndroid 11 güncellemesi çıktı! İndir!

Android 11 güncellemesi çıktı! İndir!

Google, Pixel 2 ve sonrası tüm Pixel modelleri için Android 11 güncellemesinin nihai sürümünü yayınladı. Diğer telefonlar hala beklemede!!!

Google, geliştirici önizlemeleri ve beta güncellemelerinden sonra nihayet Pixel akıllı telefonlardan başlayarak Android 11 kararlı güncellemesini yayınlamaya başladı. Daha önce Beta programına kaydolanlar bu güncellemeyi OTA üzerinden bugünden itibaren almaya başlayacak. Pixel 2 ve sonrası Pixel modellerine gelen güncellemenin diğer Android telefonlara ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Google ayrıca bugünden başlayarak Android 11’in kaynaklarını Android Açık Kaynak Projesi’ne (AOSP) aktarmaya başlayacak.

Android 11’de, birden çok mesajlaşma uygulamasındaki tüm görüşmeler, bildirim bölümünde ayrılmış bir alana taşınıyor. Ayrıca, mevcut göreviniz ile mesajlaşma uygulaması arasında geçiş yapmadan önemli konuşmalara yanıt vermenize ve bunlarla etkileşim kurmanıza yardımcı olacak yeni bir özellik olan Bubbles’ı da sunuluyor. Bunlara ek olarak, Android 11’de Gboard kullanarak yazı yazdığınızda, emoji ve metin için alakalı ve otomatik öneriler alacaksınız.

Güncelleme ayrıca nihayet yerleşik ekran kayıt özelliğini de getiriyor. Artık güç düğmesine uzun basarak akıllı cihazlarınıza tek bir yerden hızla erişebilir ve kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, ses veya video içeriğinizin oynatıldığı cihazı değiştirmeyi hızlı ve kolay hale getiren yeni medya kontrolleri de bulunuyor.

iOS 14 Public Beta 7 yüklenir mi?

Android Auto artık uyumlu bir araca sahip olduğunuz sürece Android 11 çalıştıran tüm telefonlarda kablosuz olarak çalışıyor. Android 11, en hassas izinler için daha da ayrıntılı denetimlere sahip.

Tek seferlik izinlerle, uygulamaların mikrofonunuza, kameranıza veya konumunuza yalnızca bir kez erişmesine izin verebilirsiniz. Android 11 ayrıca ekran kaydedici, güncellenmiş Sesli Erişim, iyileştirilmiş performans ve telefonunuzdan içerik paylaşmayı kolaylaştıran gelişmiş bir paylaşım menüsü gibi daha fazla özellik sunuyor.

Android 11

Eğer Google Pixel modellerinden birine sahipseniz OTA üzerinden güncellemenin gelmesini beklemeden buradan imaj dosyasını indirip telefonunuza flaşlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU