Ana SayfaGenelAMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerini duyurdu

AMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerini duyurdu

AMD, Ryzen 7000 Serisi Masaüstü İşlemcilerle şimdiye kadarki en hızlı oyun mimarisi olan “Zen 4”ü kullanıcılara sunuyor.

AMD, oyuncular, teknoloji meraklıları ve içerik oluşturucuları için nefes kesici bir performans sağlamak üzere “Zen 4” mimarisiyle desteklenen Ryzen 7000 Serisi Masaüstü İşlemcilerini duyurdu. İşlemciler, 27 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.

Ryzen 7000

16 çekirdeğe ve 32 iş parçacığına sahip olan Ryzen 7000 Serisi masaüstü işlemciler, “Zen 3″e göre çift haneli bir IPC artışı sağlıyor ve ilk yüksek performanslı x86 5nm CPU olma özelliğini taşıyor. Diğer işlemcilerden yüzde 15’e kadar daha hızlı oyun performansı sunmakla birlikte, bunu eşsiz bir verimlilikle yapıyor. Üst düzey Ryzen 9 7950X, ağır yük altında rakiplerinden yüzde 47’ye kadar daha verimli çalışıyor.

Ryzen 7000

AMD ayrıca bu işlemcileri destekleyen, çift kanallı DDR5 bellek, 24 adede kadar PCIe 5.0 hattı ve daha fazlasını içeren son teknoloji bağlantı özelliklerine sahip AM5 masaüstü platformunu duyurdu. AM5 soketi, Eylül ayında X670 Extreme, X670 ve Ekim ayında B650E ve B650 olmak üzere dört yonga seti ile satışa sunulacak.

AMD ayrıca, tamamen yeni AMD RDNA 3 mimarisiyle desteklenen, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil AMD Radeon RX grafik kartının tanıtımını da gerçekleştirdi. Yeni Ryzen 9 7950X işlemciyle eşleştirilen demo, merakla beklenen Lies of P’nin 4K’da inanılmaz oynanışını, üretim öncesi bir RDNA 3 GPU üzerinde ultra ayarlarda gösterdi.

Apple Watch Pro, 47 mm’lik daha büyük bir kasayla gelebilir

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting