Amazon sahte ürünler için savaş açtı: Yeni sistem devreye giriyor!

Amazon Türkiye

Amazon sahte ürünler için büyük bir savaş başlattı. Şirket uzun bir süredir konuyla ilgili çeşitli sorunlar yaşıyordu. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Türkiye, Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur ve BAE gibi ülkeler; Amazon’un bulunduğu toplamda on yedi ülkeyi kapsayan Project Zero ile Amazon sahte ürünler savaşına dahil oldu. Böylece şirket koruma altına aldığı ülke sayısını artırmış olacak. Project Zero, 10,000’in üzerinde global marka ve yeni girişim tarafından destek bulmayı başardı. Aslında bu pek kolay olmasa bile yine de Amazon bunu kendi hanesine pozitif olarak ekledi.

Amazon ürünlerle ilgili ek tedbirler alacak

Amazon Global Müşteri Güvenliği ve Satıcı Desteğinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dharmesh Mehta, “Amazon olarak tüm müşterilerimizi ve birlikte çalıştığımız markaları korumak adına çalışmalar yürütüyoruz. Project Zero, markaları ve özellikle projenin üç kolunu da kullanacak tüm firmaları korumak adına atılmış bir adım,” ifadelerine yer vererek son derece önemli konulara değindi.

Amazon sahte ürünler

Amazon’un otomatik koruma sistemi, bir günde 5 milyarın üzerinde ürünü tarama özelliğine sahip ve bu durum koruma gücünü arttırıyor. Şirket böylece pazar alanlarında yer alan sahte mal satışını tamamen engellemek istiyor. Project Zero’nun bir parçası olan markalar, bu sayede kendilerini ve ürünlerini koruma altına almış oluyor.

Ürün seri numarası tanımlama, markaların kendi üretim veya paketleme süreçlerinde uyguladıkları bir kod ile çalışıyor ve böylece tüm orjinal ürünler seçilerek gerçekleri ile değiştiriliyor. Sizce Amazon tarafından yapılan çalışmalar güvenliği arttırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir