Ana SayfaHaberAmazon, Blade Runner TV şovu üzerinde çalışıyor

Amazon, Blade Runner TV şovu üzerinde çalışıyor

Dünya çapında bir hayran kitlesine sahip Blade Runner ekranlara geri dönüyor olabilir. Görünüşe göre Amazon bir canlı aksiyon TV dizisi ile bu yapımı yeniden sunacak. İşte detaylar.

Ridley Scott, Amazon Blade Runner projesinde yönetici yapımcı olarak geri dönecek. Blade Runner 2099 isimi yapım, 2017 yılında Denis Villeneuve’nin yönettiği devam filmi Blade Runner 2049’dan 50 yıl sonrasını konu alacak. Silka Luisa dizinin yazıp yapımcılığını üstlenecek. Deadline’dan gelen bir rapora göre, Scott Ridley gösteriyi direkt kendisinin de yönetebileceğini ekliyor.

amazon

Scott daha önce Kasım ayında bir BBC röportajında bu projeyi dile getirmişti. Yapımın 10 bölümlük bir dizi olarak gelmesi bekleniyor. 35 yıldır yapım aşamasında olan devam filmi Blade Runner 2049, 2017’de piyasaya sürüldü. Amazon Studios, The Wheel of Time ve The Lord of the Rings: The Rings of Power gibi büyük bütçeli projelerle birlikte, son yıllarda bünyesine televizyonuna büyük yatırım yaptı. Özellikler Yüzüklerin Efendisi dizisi 465 milyon dolarlık bir bütçe ile şimdiye kadar yapılmış en pahalı TV dizisi gibi görünüyor. Şirket Netflix’in elde ettiği başarıyı yakalamayı hedefliyor. Ancak Squid Game ile ciddi bir çıkış elde eden Netflix şu anda yayın akışı devleri içinde bir numara konumunda. Ancak Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi ile dünya çapında ciddi bir kitleye sahip olacağı şimdiden kesin diyebiliriz.

Ferrari otomobiller akıllanmaya başlayacak: Teknoloji ve tasarımın birleşmesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting