Ana sayfa Genel Almanya'nın Siber Suçlara Karşı Daha Sert Kanunlara İhtiyacı Var

Almanya’nın Siber Suçlara Karşı Daha Sert Kanunlara İhtiyacı Var

Cumartesi yapılan bir röportajda Almanya Federal Suç İşleri Bürosu Genel Sekreteri Holger Muennch  siber suçlara karşı daha sert kanunlara ihtiyaç var dedi.

Genel sekreter Muench bu açıklamaları geçtiğimiz günlerde Almanya’da Deutsche Telekom‘a yaptığı siber saldırı itiraf eden İngiliz hacker’a verilen cezadan sonra yaptı.  Köln bölge mahkemesinde yapılan yargılamada İngiliz Hacker Daniel K. adlı şahsa ticari ağlara sabotaja teşebbüsten sadece bir yıl sekiz ay hapis cezası verilmişti.

Holger Muench, Die Welt gazetesine verdiği demeçte, hükümete yasadışı internet olan Darnet ve diğer organize suç örgütleri ve siber suçlarla mücadele etmek için daha sert yasalar yapmaya çağırdı ve bu tür suç faaliyetlerinin devlete ve devlet kurumlarına yapabileceği büyük zararları hesaba katmalarını söyledi. Muench, mevcut yasaların büyük ölçekli otomatik siber saldırılarda kullanılan botnet ağlarının izinin sürülmesini zorlaştırdığını belirtti.

Profesyonel hackerler büyük kaoslara neden olabilir, güvenlik ve ekonomi için büyük tehlike oluşturuyor.

Geçen yıl Federal Kriminal Polis Bürosu, 51 milyon euro üzerinde zarara neden olan 83.000  siber suç bildirdi. Casusluk, sabotaj ve veri hırsızlığından Alman şirketlerinden yarısından fazlası etkilendiği açıklandı. Die Welt gazetesi uyuşturucu, pornografi ve Darknet‘teki giderek artan silah ticareti nedeniyle mevcut yasalarda reform yapılması çağrısından bulundu.

 

 

 

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler