Alcatel Move Time inceleme


Alcatel Move Time adlı ürün, her ne kadar çocuklara hitap etse de, esasında ebeveynler için geliştirilmiş bir akıllı saat. Çocuklarını merak eden ebeveynlere rahat bir nefes aldıran Alcatel Move Time inceleme altında.

Alcatel’in bu ürünü piyasada bulunan Apple ve Samsung’un akıllı saatleri ile kıyaslanmamalı. Alcatel Move Time , çocukların kullanımı için geliştirilen bir akıllı saat. Touchscreen özelliğine sahip olmayan ve çocuklara da oyun oynatmayan bu akıllı saat esasında tam amacına hizmet ediyor.

Bu akıllı saat, çocuğunuzun  harita üzerinde belirlediğiniz alanın dışına çıktığında sizi haberdar ediyor. GPS özelliğiyle anlık lokasyon takibine imkân tanıyor. Üzerinde bulunan SOS tuşuna basılarak önceden belirlediğiniz 10 kişiye mesaj ve konum gönderebiliyor. Bununla birlikte çocuklarınız bir cep telefonu olmadan önceden belirlenen kişilerle arama yapabiliyor.

alcatel

Tasarım

 5-9 yaş arası çocuklar için tasarlanan bu akıllı saat, canlı renklere sahip. Mavi kayış, turuncu kasa sistemi ve yeşil renkli tuşlar modern ve eğlenceli bir tasarımı ortaya çıkartıyor. Oldukça sağlam olan silikon kayış, en ince bileğe çok rahat oturuyor ve çocuklara kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor.  2.41 cm büyüklüğündeki monochrome OLED ekran keskin ve net bir görüntü sunuyor.  Darbelere karşı dayanıklı olan bu ekran ve kasa sistemi toza ve suya karşı da dayanıklı olması (IP65) da çok önemli bir artı.

Ürünü yakından incelediğimizde işçiliğin çok başarılı olduğunu gördük. Yüksek bir malzeme kalitesine sahip olan Alcatel Move Time ilk görünüşte biraz kalın kalabiliyor. En azından ebeveynler için.  Fakat yaptığımız denemelerde çocukların bu saati çok beğendiğini ve bileklerinden hiç çıkarmadıkları hatta kesinlikle rahatsız olmadıklarına şahit olduk.

Alcatel Move Time’ın arka yüzeyine baktığınızda küçük bir kapak görünüyor. Vidalarla açılan bu kapağa Nano SIM kartını takmanız gerekiyor. SIM kartı takmadan önce PIN güvenliğini iptal ettiğinize emin olmalısınız.

Şarj işlemi de telefonun arka yüzeyinde yapılıyor. Alcatel şarj işlemi için kendi arabirimini ve kablosunu kullanıyor. Standart olmayan bu kabloyu kaybetmemeniz çok önemli.

ALCATEL SW10 Move Time Kids

Move Time uygulaması ile takibe başlayın

Alcatel Move Time’ın tam verimle çalışabilmesi için Move Time uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz şart. Android ve iOS platformlarında çalışan bu uygulama ile akıllı saatin tüm ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Bağlantı kurabilmek için Alcatel Move Time’ın içine mutlaka veri paketi aktif olan bir Nano SIM takmanız gerekiyor. Aksi takdirde bağlantı başarısız olur. Bunu yaptığınızda Move Time uygulaması, cihazın IMEI numarasını isteyerek bağlantıyı gerçekleştirir. Hepsi bu kadar.

ALCATEL SW10 Move Time Kids 5

Çıkan arayüzde telefon için acil çağrı numarası atayabildiğiniz gibi, çocuğunuzun arayabileceği 10 telefon numarası atayabilirsiniz.

Ebeveynler; iOS 7 ve üzeri, Android 4.3 ve üzeri sürümlerle uyumlu akıllı telefonlarından uygulama üzerinden çocuklarının konumunu anında takip edebiliyor ve önceden belirlemiş oldukları güvenli bölgeden çıktıklarında ve bu bölgeye girdiklerinde anında bildirim alıyorlar. Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati GPS; A- GPS, LBS, GSM ve Wi-Fi teknolojilerini kullanarak, çocukların konumunu iç ve dış mekânda olmaları fark etmeksizin belirleyebiliyor

Bizim sevdiğimiz özellik, telefonun üzerinde bulunan SOS düğmesi oldu. Bu düğmeye uzun süre basıldığında, acil çağrı numarasına GPS lokasyon bilgilerini de içeren bir SMS atılıyor.

ALCATEL SW10 Move Time Kids 4

Çocuklar bu ürünü neden sevecekler

Çocuklar bu ürün ile dijital göstergeli bir saate sahip olacaklar. Bu saat çocukların adımlarını ölçtüğü gibi, çocukların 10 kişiyi aramalarına olanak tanıyor. Çocukların eline cep telefonu vermek istemeyen ebeveynler için bu çok mantıklı bir çözüm.  Üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör ile telefon konuşmaları gerçekleştiren Alcatel Move Time, ne yazık ki kulaklık girişine sahip değil. Çocuğun yaptığı konuşmalar herkes tarafından dinlenebiliyor.

Oldukça kaliteli bir hoparlöre sahip olan  Alcatel Move Time, 370 mAh’lik bir batarya kullanıyor. 96 saat bekleme ve 8 saat kesintisiz bir görüşme sağlayan bu batarya 2 saat içinde tamamen şarj oluyor.

ALCATEL SW10 Move Time Kids 3

Teknik Özellikler

Ekran: 0.95 inç LED
İşlemci: Mediatek MT2503A
Bağlantı: 2G GSM / 802.11n WiFi/ LBS
Pil: 370 mAhBoyut: 217.4 x 20 x 3 mm
Ağırlık: 37 gr

ABD’li Teknoloji Firması Silahlı Drone Geliştirdi


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Alcatel Move Time inceleme Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. İlker ÇİFTÇİ diyor ki:

  Vodafondan aldım, ürün arızalı çıktı, servise götürdüm değişim için rapor verdiler, fakat vodafone yinede değişim yapmıyor, tüketici hakem heyetine başvurun diyor, Karşınızda muhatap yok, müşteri hizmetlerine ezberletmişler standart lafları papagan gibi aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Kanun umurlarında değil, Saatler arızalı çıkıyor, verdiğiniz parayamı yoksa kullanamadığınız saate mi üzülürsünüz? Sakın Almayın.

  1. Ecevit BIKTIM diyor ki:

   Burada Alcatel’in sucu yok. Ben ilk ürünü aldığımda IMEİ kayıt sorunu vardı Alcatel yetkililere bunu bildirdiğimde yeni bir ürün verdiler ve bu ürün aylarca sorunsuzca çalışıyor. Vodafone bayiisi ilgilenmediyse Alcatel yetkililerine mail atın.

 2. İlker ÇİFTÇİ diyor ki:

  Alcatel Müşteri Hizmetlerini de aradım, yabanci çok iyi bilmeyen ama çok iyi anlayan bir bayan ile görüştüm, bana haklı olduğumu ama Alcatel olarak kendilerinin birşey yapamadığını ve tüketici hakem heyetine başvuru yapmam gerektiğini Alcatel olarak sadece teknik destek hizmeti verebildiklerini belirtti. Firma bu şekilde bir tavır izlerse bayi dünden reddeder. Alcatelin bayiyi arayarak durumu hemen çözmesini beklerdim ama bana ilettikleri çözüm tüketici hakem heyetine başvurun. Başvuru yaptığımda olum sonuç alacağımı biliyorum fakat sonuçlanması 4-6 ay arasında değişiyor. Bu süre zarfında kullanamadığınız saatin parasının cebinden çıktığı namı yoksa okulların kapanacağı için işinize yaramayacağına mı üzülürsünüz.

Sayfa başına git