Alcatel OneTouch Watch inceleme

Alcatel OneTouch Watch

#İŞBİRLİĞİ

Son dönemde giyilebilir teknolojiye sahip birçok cihazın günlük hayatımızda yerini aldığını görüyoruz. Bu ürünlere en iyi örneklerden birisi akıllı saatler. Alcatel’de yeni ürünü OneTouch Watch ’u geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sundu. İlk bakışta şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken ürün klasik bir saat görünümünde.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde bu konuda çok fazla deneme oldu, özellikle kare veya dikdörtgen şekilli panellere sahip ürünlerin çok ilgi çekmediğini söyleyebiliriz. Akıllı saatlerdeki yeni trend ise klasik görünüm olan yuvarlak şekil. Bu geri dönüş ve farklı bakış açısı ile önümüzdeki günlerde akıllı saatlerin daha fazla popüler olacağını gösteriyor. Bu konuda Motorola ve Samsung’un da yeni örnekleri mevcut ve pazara sunulmuş durumda.

Yuvarlak Ekran

Alcatel OneTouch Watch’a geri döndüğümüzde 1,22 inçlik 240×204 piksel çözünürlükte bir ekranla karşılaşıyoruz. BU ekran düşük çözünürlüğü ve zayıf renk desteğiyle bizleri çok fazla rahatsız etmedi. Çünkü Alcatel OneTouch Watch ’ın hazırladığı özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü sayesinde bir dereceye kadar etkileyicilik sağlanıyor.

Alcatel Watch’un yuvarlak gövdesi 10.5 mm.’lik kalınlığa sahip . Akıllı saatin ana gövde çapı ise 41.8 mm boyutunda. Saatin suya dayanıklılığı IP67 sertifikasıyla belgelenmiş durumda. OneTouch Watch Bluetooth 4.0, NFC, titreşim motoru, ivmeölçer, jiroskop, yükseklik ölçer, kalp ritm ölçer ve pusula gibi bağlantı ve sensörleri üzerinde barındırıyor. Tüm detaylar videomuzda.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Alcatel’den OneTouch Akıllı Saatler