Ana sayfa Genel Akıllı telefonunuzu tansiyon aleti olarak kullanabilirsiniz!

Akıllı telefonunuzu tansiyon aleti olarak kullanabilirsiniz!

Her ne kadar akıllı telefonunuzu tansiyon aleti olarak kullanmak aklınıza gelmemiş olsa bile yine de bu mümkün. Akıllı telefonlarda bulunan yüksek hesaplama yeteneği sayesinde ilginç keşifler ortaya çıkıyor. İşte haberimizin detayları.

Toronto Üniversitesi’nden bazı bilim insanları yalan dedektörü olarak da bilinen bir uygulama geliştirmek istedi. Ancak onlar her ne kadar yalan dedektörü üzerine çalışsalar bile, buldukları uygulama tansiyon ölçen bir sistem oldu. Transdermal Optik Görüntüleme teknolojisi sayesinde yüz derisinin altında bulunan kırmızı renkli hemoglobin analiz edildi.

Akıllı telefonunuzu tansiyon aleti yapmak mümkün

Tansiyon aletlerinin çok fazla ekipmana ihtiyaç duyması nedeniyle birçok kişi son derece zahmetli buluyor. Yüzünüze tutulan bir uygulama ile birlikte tansiyonunuzu ölçmek muhtemelen son derece pratik olacaktı.

Toronto Üniversitesi’nden bilim insanları Yüzünüzdeki kan yapısını inceliyor ve bunun üzerinden bir tansiyon tahmininde bulunuyor. Üstelik uygulama tarafından yapılan tahmin %95 oranında doğruluk payına sahip oldu.

Google Play Store tarafından kullanıma sunulan bu uygulama şu an için yalnızca kalp atışını ölçüyor. Ancak ilerleyen dönemlerde Anura isimli bu uygulama tansiyonunuzu da ölçmeye başlayacak. Peki sizce de bu uygulama ile tansiyon ölçümü yapmak doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Telefonunuzda hazır bulunan uygulamalar tehlike saçıyor!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler