Ana SayfaGenelSamsung tedarikçi sıralamasında Intel'i geçecek

Samsung tedarikçi sıralamasında Intel’i geçecek

Son yapılan çalışmalara göre Samsung bu yılın ikinci çeyreğinde teknoloji ürünlerinde kullanılan yarı iletkenler, çip üretimi tedarik sıralamasında liderliği tekrar alacak. Haberler, Intel’in bu dönemde yetersiz performans göreceği tahmin edildiğinden geliyor .

Bir IC Insights raporuna göre, Intel’in performansının ikinci çeyrekte gecikmesi beklenirken, DRAM pazarına yönelik talebin Güney Koreli teknoloji devini lider konuma getirmesi bekleniyor. Rapora göre Intel, yarı iletken üretim pazarına 1993’ten 2016’ya kadar liderlik etmişti. Yine de, pazar talebindeki artış nedeniyle 2017’de Samsung tarafından tahttan indirildi. Bu, yıllardır çip yapım devini geçmeye çalıştığı için şirket için büyük bir galibiyet oldu.

Samsung

O zamandan beri, Güney Koreli firma, 2018’de meydana gelen bellek pazarı çöküşünden önce yarı iletken tedarikçi sıralamasında altı çeyrekte lider konumda yer aldı. Bu, Intel’in 2018’in dördüncü çeyreğinde liderliğini yeniden kazanmasına yol açtı. 2019 yılında ise Intel üretim aşamasında sıkıntılar yaşadı.Bu durum Samsung için ise geçerli olmadı. Her ne kadar ilk etapda bir düşüş yaşasa da daha sonra çıkışını sürdürdü.

g2

Intel, 2020’de satış açısından küresel yarı iletken pazarına liderlik ederek 76,3 milyar ABD Doları değerinde hissenin yüzde 15,5’ini oluşturuyordu. Güney Koreli rakibi yüzde 12,6 pazar payıyla yakından takip etti ve satışları 61,9 milyar ABD dolarına ulaştı. Şimdi, Samsung’un bu yılın ikinci çeyreğinde lider yarı iletken tedarikçisi olarak en üst sıradaki yerini alması bekleniyor.

Xiaomi Mi TV P1 Serisi Piyasaya Sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting