5 Kameralı Nokia 9 PureView görüntülendi!

Nokia 9

Nokia’nın 5 kameralı telefonu Nokia 9 PureView bugun bir kez daha kendini gösterdi. Nokia 9 PureView’in beş kamerası görünüşe göre telefonun orta-üst bölümüne yerleştirilecek.

Android pazarına hızlı bir giriş yapan Nokia, bu yıl tanıtacağı beş kameralı telefon ile çok konuşulacak gibi görünüyor. Nokia 9 adını taşıyacak olan bu model, Nokia’nın bir dönem devrim yaratan PureView teknolojisinden gücünü alacak. Bugün ise Nokia 9’a ait olduğu söylenen CAD görselleri paylaşıldı.

Sızdırılan görsellere göre; Nokia 9’un beş kamerası telefonun orta-üst bölümüne konumladırılacak. Görselde 7 kamera varmış gibi görünüyor. Ancak bunlardan sadece beşi kamera olacak. Diğer ikisi flaş ve otomatik odak algılama sensörü olacak.

Nokia 9 PureView özellikleri nasıl olacak?

Nokia 9’un 8 GB RAM ve Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Telefonun ekranı ise 5.99 inç büyüklüğe ve QHD çözünürlüğe sahip olacak. 4.150 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan Nokia 9, Quick Charge 3.0 ile gelecek.

Android One destekli yeni Nokia FCC’de ortaya çıktı

Nokia, işlemci konusunda büyük bir hata yapıyor olabilir. Beş kamerası ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak olan telefona bizce Snapdragon 855 yonga seti yakışır. Bakalım Nokia, telefonun nihai sürümünde hangi işlemci ile karşımıza çıkacak?

Nokia 9 PureView

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin