Ana SayfaAkıllı Telefon32GB'lık iPhone 6 yeni pazarlara yelken açıyor!

32GB’lık iPhone 6 yeni pazarlara yelken açıyor!

Apple’ın geçtiğimiz sene Hindistan’da ve bazı Asya ülkelerinde satışa sunduğu 32GB’lık iPhone 6 yeni pazarlarda boy gösterecek. İşte konu ile ilgili detaylar.

Tasarım çizgisi ile iPhone tarihinde önemli bir yeri olan iPhone 6, hala en çok kullanılan akıllı telefonlardan biri konumunda. Bu durumun temel sebebi ise, iPhone 7 ile hemen hemen aynı tasarım çizgisine sahip olmasına karşın, fiyat olarak yarı yarıya daha ucuz olması.

Ayrıca iPhone 6’nın performans olarak da hala günümüz telefonlarıyla yarışabilecek seviyede olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Bu durumun az çok farkında olan Apple geçtiğimiz sene beklenmedik bir hamle ile 32GB’lık iPhone 6 üretiminin startını vermişti. İlk olarak Hindistan’da satışa sunulan model, sonrasında ise Asya pazarında boy göstermişti.

İşin ilginç yanı, 32GB’lık iPhone 6’nın satışa sunulduğu birçok pazarda 16GB’lık iPhone 6’dan daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olmasıydı. Haliyle bu durum 32GB’lık versiyona olan ilgiyi bir anda arttırdı. Apple, Hindistan ve Asya pazarlarındaki satışların yavaşlaması akabinde, 32’lik iPhone 6’yı Avrupa pazarına açmaya karar verdi. Kısa süre önce Avrupa’daki bazı ülkelerde satışa sunulan cihaz, geçtiğimiz gün de İngiltere’de rafları süslemeye başladı. Şimdilik sadece operatörler tarafından kontratlı paketlerle satılan cihazın, önümüzdeki günlerde başka pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.

- Reklam -

Muhtemelen, 32’lik iPhone 6’nın sonraki duraklarından birisi de Türkiye olabilir.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting