Ana SayfaGenel2. el otomobil terörü devam ediyor!

2. el otomobil terörü devam ediyor!

2020 yılında boy gösteren 2. el sıfır otomobil terörü 2021’de de devam ediyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Geçtiğimiz yıl pandemiden ötürü hem sıfır, hem de ikinci el otomobil fiyatları artmıştı. İşin garip yanı ise üreticilerin liste fiyatından sıfır otomobil almak neredeyse imkansız bir hale gelmişti.

Galericiler ve al-satçı olarak tabir ettiğimiz kitle sıfır otomobilleri liste fiyatlarından toplayarak 20.000 – 30.000 TL üzerine satıyordu. Nitekim bu durum 2021’de de devam ediyor.

2. el otomobil terörü devam ediyor!

Malum pandemi sürecinde otomobil üretimi iyiden iyiye düşmüştü. Hal böyle olunca Türkiye’ye gelen sıfır otomobiller de al-satçı ve galericiler tarafından toplandı. Bu durumun üretim bandının eskiye dönmesiyle ortadan kalkacağı düşünülmüştü.

Yerli otomobil TOGG

Üretim bandı normale dönmeye başlasa da ucuz otomobillere olan ilgi devam ediyor. Bu duruma son örnek ise Peugeot’un yeni 208 modeli. Bu modelin ülkemiz şartlarına nazaran uygun bir fiyatla satışa sunulması, dikkatleri 208’in üzerine çekti.

Kısa bir süre önce Türkiye’ye gelen 208’ler daha gelmeden tükendi. Nitekim bayide otomobiller tükenince bazı 2. el sitelerinde 20.00030.000 TL üzeri fiyatlara satılmaya başladı. Aslında bu tarz fırsatçılara aman vermemek için bu otomobillerden uzak durmak gerekiyor.

Elbette yine de tercih kullanıcıların. İşin ilginç yanı ise otomobili alanların da genelde binmek için değil, satmak için alıyor oluşları.

Huawei akıllı telefon bölümünü satıyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU