Ana Sayfa Genel Zula Kadınlar Ligi geliyor!

Zula Kadınlar Ligi geliyor!

Takımlarla iş birliği içinde çalışmalarını sürdüren Zula’nın geliştiricisi InGame Group, 2020’de Zula Kadınlar Ligi ’ni başlatmaya hazırlanıyor.

Zula’nın geliştiricisi InGame Group, takımlarla birlikte Zula Kadınlar Ligi  ’ni başlatmak için çalışmalarına devam ederken, bir ilk de Türkiye’nin en büyük espor kulüplerinden İstanbul Wildcats’den geldi. Kulüp, ilk kadın Zula Takımı’nı kurduğunu duyurdu.

Espor alanında kariyer yapmak isteyen tüm kadınların yetenek ve yetkinliklerinin gelişimini yakından takip eden Zula’nın geliştiricisi InGame Group, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu konuda attıkları ilk adımın geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Zula Kadınlar Turnuvası olduğunu hatırlattı. Türkiye’de kadınlara özel düzenlenen ilk espor turnuvası, geçtiğimiz yıl “Zula Kadınlar Turnuvası” adıyla Nonstop Zula Espor Merkezi’nde yapılmış ve kadın oyuncuların espor dünyasında varlıklarını güçlendirmeleri için bir platform açan turnuva, yüzlerce kadın oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilmişti.

2020’de Zula Kadınlar Ligi geliyor

 Türkiye’de ve dünyada 26 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Zula’nın espor rekabetinde artık kadın esporcular da yer alacak. Kadınların espor ekosisteminde yeteneklerini gösterebilecekleri platformlar oluşturmaya devam edeceklerini vurgulayan InGame Group, yaptığı açıklamada  Zula Kadınlar Ligi ’ni 2020’de başlatacaklarının müjdesini verdi.

InGame Group, “26 milyondan fazla oyuncuya sahip Zula dünyasında kadınlarımızın hem oyuncu hem de izleyici olarak sayısını artırma vizyonumuzla 2020 yılına dair planlamalarımızı yapmaya başladık. 2019 yılı içinde çalışmalarına başladığımız Zula Kadınlar Ligi , 2020 yılında kadın esporcularımızla buluşmuş olacak. Zula Süper Lig takımlarımızla kol kola çalışmalarımıza devam ediyoruz. Lig yapısını ve takımları çok yakın zamanda duyuracağız” açıklamasında bulundu.

İstanbul Wildcats Kadın Zula Takımı

İstanbul Wildcats kulübünün kadın Zula takımı, “Zula Kadınlar Turnuvası” galiplerinin de aralarında olduğu güçlü oyunculardan oluşuyor. Takımda, Zula Kadınlar Turnuvası birincisi Hande “Handeizm” Çarkçı, turnuvada ikinci olan Aleyna “Lady Bug” Aydır, İlayda “İlos” Ataç, Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum, Özlem “Mrs. Ocean” Akçay ve Aysu “Raquel” Kaya yer alıyor.

Handeizm : “Oyunculuğuma güveniyorum”

 İstanbul Wild Cats Kadın Zula Takımı oyuncuları, esporda iddialı olduklarını belirtirken, esporcu olmak isteyen gençlere çok çalışmaları ve kararlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

Takım oyuncularından Hande “Handeizm” Çarkçı, 14 yaşından beri FPS oyuncusu olduğunu belirterek, oyuna ayırdığı her vakti bir hedefe yönelterek başarılı olduğunu dile getirdi. Yayıncılık ve video üretimi de yapan, espor dışında futbol ve boks sporlarını, manga okumayı seven Çarkçı, aynı zamanda üniversite öğrencisi. Geçen yıl Zula Kadınlar Turnuvası’na katılarak birinci olduğunu belirten Çarkçı, “Zula’ya kadınlara böyle bir fırsatı verdiği için çok minnettarım. Gelişime her zaman açık olduğum ve oyunculuğuma da güvendiğim için sunulan her turnuva da erişebildiğim en yüksek başarıya sahip olmayı hedefliyorum” dedi.

Geçen yıl Zula Kadınlar Ligi Turnuvası ikincisi olan Aleyna ”Lady Bug” Aydır da, “Oyunlara olan tutkumdan dolayı ve yetenekli olduğumu düşündüğüm için espora yöneldim. Öncelikle kadın oyuncuların da bu gibi platformlarda ne kadar yetenekli olduğunu göstermek istiyorum. Uzun vadeli hedefim profesyonel anlamda en iyiler arasında olmak” diye konuştu. Turnuvada aldığı dereceden duyduğu mutluluğu dile getiren Aydır, “O kadar güzeldi ki bunu kelimelere dökmem imkansız. Çok mutlu oldum. Kadınlara özel düzenlenmiş bu tür turnuvaları daha sık görmek istiyoruz” dedi.

“Yapamazsın diyenler her zaman olacaktır, kendilerine inansınlar”

Espor kariyerinin yanı sıra, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde eğitimine devam eden İlayda “İlos” Ataç da, espor kariyerinde en büyük destekçisinin ailesi olduğunu belirtti. Oynamanın verdiği haz ve bir hedef belirlemiş olmasının kendisini esporcu olmaya yönelttiğini dile getiren Ataç, “Bu alanda bir gelecek olduğunu düşünüyorum. Espor özgüven ve zaman istiyor. Zamanı olan bütün kızların bunu başarabileceğine inanıyorum. Kötü yorumlar, yapamazsın diyenler her zaman olacaktır. Kendilerine inanmalarını ve yapabildiklerini sonuna kadar göstermelerini öneriyorum” ifadelerini kullandı.

 Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum da, bir kadın oyuncu olmaktan gurur duyduğunu, başarıyı yavaş ve sağlam adımlarla elde etmek istediğini söyledi. 13 yaşından beri FPS oyunları oynadığını, 2018 yılından beri de Zula oynadığını belirten Kokum, “Espor dışında okuluma odaklıyım. Kitap okumayı, araştırmayı seviyorum. Son sınıftayım ve üniversiteye hazırlanıyorum. Annem bir kız çocuğu olarak bu işi yaptığımı duyduğunda çok mutlu olmuştu ve her zaman arkamda duracağını söyledi” diye konuştu.

Hedefi esporda kadınlara öncülük etmek…

Aysu “Raquel” Kaya da, oyun alanında kendini yetenekli gördüğü ve bu konuda daha çok tecrübe sahibi olmak istediği için esporcu olmayı tercih ettiğini anlattı. Üniversite sınavlarına hazırlandığını ve Beden Eğitimi Öğretmeni olmak istediğini ifade eden Kaya, ailesinin en büyük destekçisi olduğunu anlattı. Kaya, “Esporda hedefim kadınların da oyun platformlarında öne çıkıp başarı sağlayabildiklerini herkese göstermek ve bu yolda kadınlara öncü olmak. Esporcu olmak isteyen kadınlara tavsiyem, asla pes etmeyip hep en iyisi olmak için çalışsınlar” dedi.

Kendini en iyi ifade ettiği alanın FPS oyunları olduğunu ve 1 yıldır da Zula oynadığını anlatan Özlem “Mrs. Ocean” Akçay da, düşüncelerini, “Bu tür oyunlarda kadın oyuncuların da iyi olduklarını ve isterlerse başarabileceklerini göstermek istiyorum” sözleriyle dile getirdi.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar 2019 Aralık

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting