Ana sayfa Genel Zuckerberg dijital diktatör mü olacak?

Zuckerberg dijital diktatör mü olacak?

Facebook’un kurucularından Chris Hughes, Zuckerberg için “kontrol edilemez” bir güç ifadesini kullandı. 

Zuckerberg’ün oda arkadaşı Chris Hughes’in New York Times’a yazdığı makalede, Facebook’un bölünerek kontrol altına alınması talebi dikkat çekti.

Chris Hughes FTC’yi de Facebook’un devleşmesi ve tekelleşmesi konusunda uyardı. Ayrıca, Zuckerberg’ün de dünyada kimsenin sahip olmadığı kadar büyük bir güce sahip olduğunu ve bunu kötü amaçla kullanıp kullanmayacağının ise bilinmediğini hatırlattı.

Dijital diktatör Zuckerberg

Zuckerberg’ün çok büyük bir medya gücüne hükmettiğini ve kontrol edilmesinin imkansızlaştığını anlatan Chris Hughes, şirketin daha küçük birimlere bölünmek zorunda olduğunu anlattı.

Zuckerberg hala Facebook’un %60’ına sahip ve karar yetkisi de herkesin üzerinde.  Hughes  bu gücün bir gün büyük sorunlar yaratabileceğini düşünüyor.

Netflix yeni Dark Horse dizilerine hazırlanıyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler