Ana SayfaHaberZoom, Mac cihazlarda meydana çıkan hata için düzeltme yayınladı

Zoom, Mac cihazlarda meydana çıkan hata için düzeltme yayınladı

Zoom, kullanıcıları için potansiyel olarak gizlilik sorunlarına neden olabilecek bir hatayı düzeltecek  bir güncelleme yayınladı. Hata genel olarak Mac uygulamasında meydana geliyordu. İşte detaylar.

9to5Mac tarafından gelen bir rapora göre, bir şirket temsilcisi, toplantıda değilken bile mikrofon göstergesinin açık olduğunu fark etti. Zoom topluluk forumlarında da dile getirilen problem kullanıcılar için bir güvenlik açığı anlamına geliyordu. Kullanıcılar Kontrol Merkezi’ne eriştiklerinde Zoom’un toplantıda olmasalar dahi mikrofonlarına eriştiğini keşfettiler.

Zoom, Mac cihazlarda meydana çıkan hata için düzeltme yayınladı

Şikayetlerini forumda yayınlayan bir çok kişi ortaya çıkan problem direkt olarak şirkete yöneltildi. Şirketin yanıtında bir temsilci, Zoom for Mac sürüm 5.9.3’ün “turuncu gösterge ışığının bir toplantıdan, çağrıdan veya web seminerinden ayrıldıktan sonra görünmeye devam etmesi” sorununu çözdüğünü söyledi.

Temsilci, kullanıcılara hatayı düzeltmek için uygulamalarını güncellemelerini tavsiye ediyor. Ayrıca gelecekteki sürümleri almak için otomatik güncellemeleri açmalarını da öneriyor. Zoom geçmişte, kullanıcılara toplantılarının 2016’dan beri uçtan uca şifreleme ile korunduğunu söylemek de dahil olmak üzere bazı ciddi gizlilik sorunları yaşadı. Gerçekte şirket bu özelliği yalnızca 2020’de kullanıma sunmaya başladı. Gizlilik uygulamaları konusunda 2021’de, Zoom mahremiyeti ihlal etmek ve “zoombombing” adı verilen bir uygulamada trollerin insanların sohbetlerine girmesine izin vermekle suçlayan bir davayı çözmek için 85 milyon dolar ödemeyi de kabul etti. Bu nedenle gizlilikle ilgili problemler şirket açısından ciddiye alınıyor.

Galaxy S22 Ultra, Geekbench’te iPhone 13 Pro Max’a yenildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting