Ana SayfaGenelZemini Tarıyor, Görüntü Alıyor, Süpürüyor

Zemini Tarıyor, Görüntü Alıyor, Süpürüyor

LG’nin akıllı teknolojiye sahip robot süpürgesi Hom-Bot Square odanın zeminini tarıyor, görüntüyü hafızasına kaydediyor ve harita çıkararak odayı süpürüyor.

LG Electronics, inovatif robot süpürgesi Hom-Bot Square’i, Paris’te gerçekleştirilen özel bir etkinlikte tanıttı. Hom-Bot süpürgenin yeni modeli olan Square, diğer robot süpürgelerden farklı olarak kare biçiminde tasarıma sahip.

Hom-Bot Square’de, ileri teknoloji sensörler ile bir önceki modele göre daha uzun ve geliştirilmiş fırçalar bulunuyor. Süpürge, sahip olduğu Corner Master denilen bu özellikler sayesinde odanın her bir köşesine rahatlıkla ulaşabiliyor. LG Hom-Bot Square, köşeleri algılayabiliyor ve hangi noktada durması veya dönmesi gerektiğini biliyor.   

- Reklam -

Akıllı teknolojiler hayatı kolaylaştırıyor

Sensitive Dual Eye 2.0 kamera sensörleri odanın zeminini tarıyor, görüntüyü hafızasına kaydediyor. Sonrasında uygun bir harita çıkararak süpürme işlemini buna göre yapıyor. Süpürgenin üzerinde bulunan ultrasonik ve kızılötesi sensörler, oda içindeki engellerin algılanmasını sağlıyor. Ayrıca Turbo modu sayesinde kullanıcı ihtiyacı olan süpürme işlemine göre elle ayarlama yapabiliyor.

“LG’nin her segmentte kullandığı akıllı teknolojiler tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor” diyen LG Electronics Beyaz Eşya Bölümü Başkan Yardımcısı Moon-bum Shin, “Hom-Bot Square, LG’nin bu stratejisine başarılı şekilde katkı sağıyor” yorumunda bulundu.

Öncelikle Fransa’da tanıtımı yapılan LG Hom-Bot Square, 2012’nin dördüncü çeyreğinde Avrupa’nın diğer ülkelerinde pazara sunulacak.

Hom-Bot Square teknik özellikler:

Corner Master
Dual Eye 2.0™
Kolay çıkan toz torbası Easy-out Dust Bin
Düşük ses seviyesi: 60 dBA
HEPA 11 Filtre
Smart Turbo
Öğrenme Fonksiyonu
Ses Rehberi
Uzun Süreli Pil

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting