Ana SayfaCep TelefonuYurtdışı Cep Telefonlarına İnternetten Hızlı Kayıt İmkanı

Yurtdışı Cep Telefonlarına İnternetten Hızlı Kayıt İmkanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre, yurt dışından satın almış oldukları cep telefonlarını kaydettirmek isteyen kullanıcıların bekleme sürelerini en aza indirmek için internet üzerinden yapılacak yeni kayıt sistemi yarın yürürlüğe giriyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, yeni nesil telefonların çıkmasıyla birlikte yurt dışından getirilen telefonların sayısında bir artış olduğunu söyledi. Kaçak telefon satışının önüne geçmek için kayıt zorunluluğu getirdiklerini dile getiren Yıldırım aynı zamanda 100 TL’lik bir harç bedelini de belirlediklerini dile getirdi.Yurtdışı Cep Telefonlarına İnternetten Hızlı Kayıt İmkanı

Bu sayede haksız kazanç sağlamanın önüne geçmiş olduklarını da belirten Yıldırım cep telefonlarının kaydettirilmesi hususunda yaşanan beklemenin önüne geçmek için telefon kayıtlarının internet ortamında yapılabilmesinin önünü de açtıklarını beyan etti. Yarından itibaren yürürlüğe girecek uygulama ile harçlarını yatıran kullanıcılar yurt dışından getirdikleri telefonları internet üzerinden kayıt ettirebilecekler.

Ali Yavuz ŞAHİN
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting