Ana SayfaGoogleYouTube'dan Haberler Güncelleştirmesi!

YouTube’dan Haberler Güncelleştirmesi!

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, rakiplerinden geri kaldığı hızlı içerik ulaştırma konusunda yeniliğe gidiyor. Haberler sekmesi çok yakında bizlerle olacak.

YouTube, uzun yıllardan beri olduğu gibi halen en büyük video platformu olsa da insanların son dakika bilgilerine ulaşmak için kullandığı ilk adres değil. Özellikle Facebook’un video konusunda yaptığı yeniliklerden sonra harekete geçen Google, bu alandaki başarısını kimseyle paylaşmak istemiyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde küçük video önizlemeleri gibi birçok özellikle kendini yenileyen video platformu, sürekli canlı yayın yapan büyük firmaları destekleyerek bünyesindeki içerikleri kullanıcılara daha hızlı ulaştırmayı hedefliyor.

Yabancı kaynaklı sitelerin haberlerine göre son haberler bölümü artık YouTube anasayfanızda sizi bekliyor olacak. İlk aşamada yerel tanınan kaynaklardan videolar önerecek olan platform, ayrıca sizin beğenilerinize ve geçmiş izlemelerinize göre bir akış oluşturacak. Bunun için şu anda kullanılandan daha gelişmiş bir algoritma kullanılabilir. Henüz sistemin detaylarına hakim değiliz. Fakat bu hamlenin rekabeti kızıştıracağı kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU