Ana SayfaGenelYouTube üçe katlanarak büyüyor

YouTube üçe katlanarak büyüyor

Video paylaşım pazarının lideri YouTube, servis hakkındaki rakamları açıklayarak rakiplerini pes ettirme noktasına getirdi.

YouTube-mobile-views-increase-400-percent[1]

Google’ın Chief Business Officer Omid Kordestani’nin yaptığı açıklamaya göre, Google’ın ana sayfasını ziyaret edenlerin sayısı sn bir yılda üçe katlandı. Bu hesapla Google şu anda ABD’deki kablolu TV’den daha fazla izleyiciye sahip bir mecra haline dönüşmüş durumda.

Yine Google’ın açıkladığı rakamlara göre, Google’ın yıllık izlenme süresi, bu yıl %60 büyüdü. Bu rakam Google’ın son iki senede gördüğü en büyük büyüme oranı. Bu sırada YouTube’un mobil izlenme oranı, bir yıl içinde ikiye katlanmış durumda. Üstelik mobil kullanıcıların ortalama izleme süresi, 40 dakika. Yani her mobil kullanıcı bu yıl ortalama 40 dakika mobil video izlemiş durumda.

Tüm bu rakamlar şunu gösteriyor ki, YouTube artık yeni çağın televizyonuna dönüşüyor ve insanlar artık giderek daha hızlı şekilde, mobil olarak YouTube videoları izliyorlar.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU