Ana SayfaGundemYouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

YouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

YouTube’un müzik hizmetleri için başka bir dönüm noktasına geldik. Google’a ait marka, 20 milyona ulaştıktan yaklaşık bir buçuk yıl sonra toplam 50 milyon YouTube Premium ve YouTube Müzik abonesi elde ettiğini duyurdu. İşte detaylar.

YouTube yeni bir başarıya imza attı. Şirket bir buçuk yılda kullanıcı sayısında ciddi bir artış elde etti. YouTube’un müzik şefi Lyor Cohen’e göre YouTube’un müzik platformu “en hızlı büyüyen” müzik abonelik hizmeti.

YouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

Şirket büyüme konusunda küresel anlamda başarı elde etti diyebiliriz. Ancak bazı pazarlar diğerlerinden daha güçlüydü. YouTube’un müzik şefi Lyor Cohen, Brezilya, Hindistan, Japonya, Rusya ve Güney Kore’de “etkileyici büyüme” elde ettiklerini duyurdu. Bu ülkeler veya ABD istatistik rakamları ise açıklanmadı. Erişilen bu yeni rakamla YouTube Haziran 2021 itibarıyla 165 milyon Premium aboneye erişen Spotify’ı hala geçemiyor. Apple, Müzik abone sayısını 60 milyona ulaştığı Haziran 2019’dan bu yana açıklamadı, Amazon ise en son 55 milyon Müzik müşterisi duyurdu. Yine de, tek başına bu rakamlar, YouTube’un müzik akışında hızla büyük bir güç haline geldiğini gösteriyor. Ancak iddialarla ilgili endişeler var. Neticede YouTube, kaç Müzik veya Premium abonesi olduğunu veya istatistik sayılarını açıklamadı. Veriler, YouTube ve Amazon Music gibi nispeten küçük şirketlerin Spotify ve Apple gibi yerleşik şirketleri kısa vadede geçemeyeceklerini öne sürüyor. Ancak YouTube attığı adımlarda kararlı. Şirket ağır topları ortadan kaldırmayı planlıyor.

Honor büyük çıkış yakaladı! Apple ve Xiaomi’yi geçti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting