Ana sayfa Genel YouTube en fazla mobil veri harcayan uygulama oldu

YouTube en fazla mobil veri harcayan uygulama oldu

Dünyanın en fazla mobil veri harcayan uygulamaları, yüzdelik oranlarına kadar açıklandı. Yapılan analizlerde YouTube, en fazla mobil veri harcayan uygulama olarak liderliğini ilan etti.

Birçok mobil internet kullanıcısı, genellikle Instagram uygulamasının çok ciddi mobil veri harcadığını iddia ediyordu. Ancak son analizlere bakıldığında, Instagram son derece masum görünüyor.

En fazla mobil veri harcayan uygulama %37 ile YouTube oldu

İçerisinde rengarenk bir Dünya barındıran YouTube, %37 kullanım ile Snapchat gibi platformları da geride bıraktı. Mobil veri kullanım oranları ise şu şekilde listelendi;

  • YouTube %37
  • Facebook %8.4
  • Snapchat %8.3
  • Netflix %2.4

Mobil kullanım açısından şaşırtan bir diğer platform da Netflix oldu. Film ve dizi izlemenin büyük bir mobil veri kaybına neden olduğu düşünülse de, aslında durum pek sanıldığı gibi değil. Netflix gibi dizi ve film yayıncılığı yapan şirketler, mobil kullanım için genellikle düşük kalite kullanıyor.

Mobil verinizin çok hızlı bir şekilde tükendiğini hissediyorsanız bu araştırma, sorunu tespit etmenizi sağlayabilir. YouTube kanallarını daha düşük kalitede izlemek, sizin için mobil veri tasarrufu sağlayabilir.

Yaza formda girmek isteyenler için en iyi 10 YouTube fitness kanalı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler